Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

Geriausi Lietuvos futbolininkai

geriausi-Lietuvos-futbolininkai

Geriausi Lietuvos futbolininkai per savo karjerą pasižymėjo ne tik talentu, bet ir aukštų standartų palaikymu tiek nacionaliniuose, tiek tarptautiniuose futbolo lygose ir prisidėjo prie šios sporto šakos populiarinimo šalyje. 

Šiame straipsnyje bus apžvelgti Lietuvos geriausi futbolininkai. Tarp jų – Edgaras Jankauskas, Arvydas Novikovas, Saulius Mikoliūnas ir kiti, padarę įspūdingas karjeras ir kaip žaidėjai, ir kaip Lietuvos futbolo ambasadoriai. 

Geriausi Lietuvos futbolininkai: Top 8

Šiame straipsnyje prisiminsime kelis geriausius Lietuvos futbolininkus:

1. Edgaras Jankauskas

Pozicija: puolėjas.

Komandos: E. Jankauskas per savo karjerą žaidė įvairiuose klubuose: “Kaunas”, “Porto”, “Real Sociedad” ir kituose.

Edgaras-Jankauskas-Lietuvos-geriausias-futbolininkas

Karjeros pasiekimai: vienas iš svarbiausių Jankausko karjeros įvykių – laimėta UEFA Čempionų lyga su FC Porto 2003-2004 m. sezone. Jis taip pat sėkmingai rungtyniavo Portugalijos Primeira Liga lygoje. 

Žaidimas rinktinėje: E. Jankauskas dalyvavo Lietuvos futbolo rinktinėje nuo 1995 iki 2010 metų, užtikrindamas savo dalyvavimą 56 rungtynėse ir įmušdamas 10 įvarčių.

Trenerio karjera: Nepabaigęs sezono, jis pasuko į treniravimo sritį, atsiliepęs į buvusio Lietuvos futbolo rinktinės trenerio Jose Couceiro pasiūlymą tapti jo pagalbininku Maskvos „Lokomotiv“ klube.

Po pusmečio Jankauskas išvyko į stažuotę į Edinburgą (Škotija). 2014 metais jis priėmė „FK Trakai“ vyriausiojo trenerio pareigas.

Nors jo treniruojama komanda pradėjo sezoną pergalingai, tačiau finiše patyrė kelis pralaimėjimus ir užėmė ketvirtą vietą. 

2016 metų pradžioje Edgaras Jankauskas tapo Lietuvos nacionalinės vyrų futbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu.

Nepaisant jo šlovės kaip žaidėjo, šiame poste jo karjera buvo tiesiog tragiška – su balansu 3-20 laimėjimų ir pralaimėjimų. 

2. Arvydas Novikovas

Pozicija: puolantis vidurio puolėjas / puolėjas.

Komandos: A. Novikovas yra žaidęs keliuose klubuose, įskaitant “Hearts” Škotijoje, “Jagiellonia Białystok” Lenkijoje ir “Śląsk Wrocław”.

Karjeros pasiekimai: žinomas dėl savo techninių įgūdžių ir universalumo, Novikovas nuolat rungtyniavo tiek klubo, tiek šalies rinktinėje.

Žaisdamas Škotijos “Hearts” komandoje Škotijos pirmenybėse, jis įgijo aukščiausio lygio Europos futbolo patirties.

Žaidimas rinktinėje: Marius Žaliukas prisidėjo prie Lietuvos U-21 futbolo rinktinės, kai jam buvo 16 metai.

Jo debiutas Lietuvos nacionalinės rinktinės sudėtyje įvyko 2010 m. gegužės mėnesį prieš Ukrainą.

Antrą kartą jis atstovavo rinktinei draugiškose rungtynėse su Vengrijos nacionaline ekipa 2010 m. lapkričio mėnesį.

A.Novikovas, įmušęs 12 įvarčių, yra antras pagal rezultatyvumą visų laikų Lietuvos vyrų futbolo rinktinės geriausias futbolininkas.

3. Saulius Mikoliūnas

Pozicija: vidurio puolėjas.

Komandos: S. Mikoliūnas yra žaidęs įvairiuose klubuose, įskaitant FBK Kaunas Lietuvoje, Heart of Midlothian Škotijoje ir Jagiellonia Białystok Lenkijoje.

Karjeros pasiekimai: Mikoliūnas yra žinomas dėl savo įžaidėjo sugebėjimų aikštės viduryje. Jis pasižymėjo “Hearts” komandoje, kurioje tapo sirgalių numylėtiniu.

Kaip Lietuvos rinktinės narys, jis atstovavo savo šaliai daugybėje UEFA Europos čempionato ir FIFA pasaulio futbolo čempionato atrankos kampanijų.

4. Marius Žaliūkas

Pozicija: vidurio gynėjas.

Komandos: Žaliūkas žaidė keliuose klubuose, įskaitant FBK Kaunas, Hearts ir Leeds United.

Karjeros pasiekimai: Žaliūkas sėkmingai rungtyniavo Škotijos “Hearts” komandoje Škotijos pirmenybėse.

Jis atliko svarbų vaidmenį padėdamas “Hearts” laimėti Škotijos taurę 2011-2012 m. sezone. Taip pat atstovavo Lietuvai tarptautiniu lygiu.

Žaidimas rinktinėje: Žaliūkas Lietuvos rinktinėje debiutavo 2005 m.

Pirmąjį ir vienintelį savo įvartį jis įmušė 2012 m. rugsėjo 7 d. per 2014 m. pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynes su Slovakija. Paskutinį kartą rinktinėje jis žaidė 2016 m.

5. Fiodor Černych

Pozicija: vidurio puolėjas.

Komandos: Fiodoras Černychas yra žaidęs įvairiuose klubuose, įskaitant Lietuvos “Žalgirį” ir Lenkijos “Jagiellonia Białystok”.

Fiodor-Černych-futbolininkas

Karjeros pasiekimai: Černychas yra rezultatyvus žaidėjas, pasižymintis greičiu ir sugebėjimu užbaigti atakas. Jis buvo svarbi figūra tiek savo klube, tiek Lietuvos rinktinėje, prisidėdamas prie jų puolimo.

Žaidimas rinktinėje: futbolininkas pasirodė Lietuvos U-19 ir U-21 rinktinėse. Jo debiutas vyko 2012 m. draugiškose rungtynėse su Armėnijos nacionaline komanda, kai jis pirmą kartą dalyvavo Lietuvos vyrų futbolo rinktinėje.

6. Deimantas Petravičius

Pozicija: žaidėjas: puolėjas ir įžaidėjas.

Komandos: Deimantas Petravičius yra žaidęs tokiuose klubuose kaip “Nottingham Forest” ir “Falkirk”.

Karjeros pasiekimai: Petravičius yra dinamiškas žaidėjas, turintis gerų driblingo ir perdavimų sugebėjimų.

Jis įgijo patirties Anglijos futbolo sistemoje žaisdamas “Nottingham Forest” jaunimo komandose, o vėliau rungtyniavo įvairiuose klubuose.

7. Tomas Danilevičius

Pozicija: puolėjas.

Komandos: Danilevičius žaidė Italijos, Ispanijos ir Lietuvos klubuose, įskaitant Perugia, Livorno ir Juventus.

Tomas-Danilevičius-lietuvos-geriausias-futbolininkas

Karjeros pasiekimai: Danilevičius sėkmingai žaidė Italijoje, kelerius metus rungtyniavo Serie A lygoje. Jis priklausė Lietuvos rinktinei ir svariai prisidėjo prie jos puolimo.

Žaidimas rinktinėje: Jis buvo vienas iš pagrindinių puolančių Lietuvos rinktinės futbolininkų. Pasiekė savo pirmąjį įvarčį prieš pasaulio čempionę Italiją atrankinėse varžybose į Europos čempionatą.

Taip pat įmušė įvarčius prieš Farerų salas, Škotijos rinktinę, o 2007 m. lapkričio 17 d. įmušė įvartį į Ukrainos rinktinės vartus, tampa visų laikų rezultatyviausiu Lietuvos rinktinės žaidėju.

Lietuvos futbolo federacija: 2017 metais tapo LFF vadovu. Tuo pat metu pateikė su nusikalstama veikla siejamo Arūno Pukelio kandidatųrą i LFF viceprezidento postą. 2020 metais dar kartą T. Danilevičius  buvo išrinktas prezidentu. 2023 metais nebekandidatavo.

8. Darvydas Šernas

Pozicija: puolėjas.

Komandos: žaidė tokiuose klubuose kaip Jagiellonia Białystok ir Korona Kielce.

Karjeros pasiekimai: Šernas, įvarčius pelnantis puolėjas, pasižymėjo Lenkijos futbolo lygose. Jis atstovavo Lietuvai tarptautiniu lygiu, prisidėdamas prie rinktinės puolimo.

Išvados

Nėra lengva vienareikšmiškai nustatyti, kas yra Lietuvos geriausias futbolininkas, nes tai gali priklausyti nuo subjektyvios nuomonės ir laikotarpio.

Straipsnyje paminėti geriausi Lietuvos futbolininkai kartu įnešė svarų indėlį į Lietuvos futbolą tiek šalies viduje, tiek tarptautinėje arenoje.

Jų įvairiapusiai įgūdžiai ir patirtis paliko ilgalaikį poveikį Lietuvos sportui.

Kas yra daugiausiai įvarčių pelnęs Lietuvos futbolininkas❓

Saulius Mikoliūnas yra daugiausiai įvarčių pelniusio Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjo rekordininkas.

Kas yra geriausias Lietuvos futbolo rinktinės vartininkas❓

Tomas Danilevičius yra geriausias visų laikų Lietuvos futbolo rinktinės įžaidėjas tarptautiniame futbole.

Kuris Lietuvos futbolo klubas yra rezultatyviausias❓

FK Kaunas laikomas vienu sėkmingiausių Lietuvos futbolo klubų, laimėjusiu daugybę šalies čempionų titulų.

Ar yra Lietuvos futbolininkų, žaidžiančių aukščiausiose Europos lygose❓

Arvydas Novikovas ir Lukas Spalvis žaidžia aukščiausiose Europos lygose.

Kiek Lietuvos futbolininkų yra žaidę UEFA Čempionų lygoje❓

UEFA Čempionų lygos varžybose yra rungtyniavę keli Lietuvos futbolininkai, tarp jų Marius Stankevičius ir Deividas Česnauskis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *