Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

Lietuvos-futbolo-čempionatas-2022

Visą futbolo bendruomenę prie televizorių ekranų prikaustė Pasaulio futbolo čempionato 2022 kovos. Aukščiausios klasės futbolo spektaklis labai nesunkiai nukonkuruoja lietuviškas „A lygos“ batalijas. Sudarydami „A lygos“ tvarkaraštį vadovai arba nenumatė Pasaulio futbolo čempionato pradžios datos, arba tiesiog priprato, jog metai iš metų „niekas“ to Lietuvos futbolo ir nežiūri, ir galima dėti paskutinį turą lapkričio 23 dieną, kaip pasaulinis renginys startavo 20 dieną. Iš tiesų rezultatas analogiškas – tušti stadionai ir liūdnas Lietuvos futbolo čempionatas. O tam įtakos turėjo ir pasaulinis futbolo spektaklis ir iškritęs pirmasis sniegas, ir, tiesiog neįdomus lietuviškas futbolas, kurio lietuviai žaisti nemoka.

futbolo kamuolys ir batai

Metas nuvyti negeras mintis ir pasidžiaugti nors ir mažais Lietuvos futbolo čempionato vaisiais. Pirmiausia, pagarba TV6 televizijai, kuri imdama pavyzdį iš LKL, vykdo transliacijas patogiu žiūrovui laiku (kartais netgi transliuojamas futbolas tiesiogiai) – sekmadieniais 18:00 (būdavo laikai kai nacionalinis transliuotojas futbolo transliacijoms pasirinkdavo šeštadienį ir 13 valandą). Prieš rungtynes parodomas reportažas tam tikra tema, per rungtynių pertrauką ir po jų yra imamas interviu iš žaidėjų ir trenerių. Pastangos pateikti futbolą patraukliau tikrai yra juntamos.

Futbolo čempionatas ir Vilniaus FK „Žalgiris“

Lietuvos futbolo čempionatas 2022 Vilniaus komandai buvo ne pats geriausias. O paskutinis turas buvo vertas super-turo vardo. Iš dalies gaila, nes šalies čempionu Vilniaus FK „Žalgiris“ tapo gerokai per anksti ir prieš paskutinį turą, nuo savo artimiausių persekiotojų Kauno rajono „Hegelmann“ ir Kauno „Žalgirio“ turėjo 24 taškų persvarą. Todėl iškovojus čempionų titulą, vilniečių klubas žaidė praktiškai viena koja. Todėl pralaimėjimai jau jiems nelemiančiuose mačuose nebuvo čempioniški. Namie pralaimėjimas „Panevėžiui“ rezultatu 0-1, galima sakyti, dalinai dėsningas, o pralaimėjimas išvykoje vidutiniokams „Šiauliams“ rezultatu 3-0, sukėlė netgi tylias kalba apie lažybas.

Čempionai nerado motyvacijos ir paskutiniame ture prieš bendravardį „Žalgirį“ iš Kauno. Žaisdami praktiškai antra sudėtimi 2-3 pralaimėjo svečiams. O kauniečiai stengtis turėjo dėl ko. Kadangi prieš baigiamąjį čempionato turą, komandos užimančios 2-5 vietas turėjo galimybę kovoti tiek dėl sidabro ar bronzos medalių, tiek dėl vietos UEFA Europos Konferencijų lygos kvalifikacijos varžybose. Visą čempionatą buksavęs Kauno „Žalgiris“, per paskutinius 8 turus iškovojo 5 pergales ir trenerio Roko Garasto auklėtiniai čempionatą baigė antroje vietoje ir pateko į antrą Konferencijų lygos atrankos etapą

FK-žalgiris

Panevėžio „FK Panevėžys“ ir klubas „Jonava“

Panevėžio „FK Panevėžys“ paskutiniame ture turėjo lengvą misiją įveikti absoliutų čempionato autsaiderį „Jonavos“ klubą. Pergalės atveju panevėžiečiai išsaugoja mažiausias ketvirtą vietą – galimybę žaisti konfederacijų lygoje. O jei sėkmingai susiklosto aplinkybėms kitose aikštelėse, tuomet galima iškovoti ir „A lygos“ medalius. Panevėžiečiai ne taip lengvai, bet iškovojo pergalę rezultatu 2-1. Nugalėtojų gretose pasižymėjo brazilas Elivelto bei albanas Ergysas Kače. Dėl pastarojo grubaus elgesio, jis buvo pašalintas iš aikštės, tad panevėžiečiams teigiamą rezultatą valandą teko saugoti turint kiekybinį deficitą.

Kauno rajono „Hegelmann“ ir Vilniaus „Riteriai“

Netikėčiausias ir atkakliausias mačas vyko tarp Kauno rajono „Hegelmann“ ir Vilniaus „Riterių“. Vilniečiams norint patekti į Europos konfederacijų turnyrą reikėjo tik pergalės. Galima buvo galvoti apie lygiąsias, bet vargu ar vienu tašku čempionate pirmaujantis Panevėžio klubas namie pralaimės Jonavos komandai. Pirmasis kėlinys tarp „Hegelmann“ ir „Riterių“ baigėsi 0-0. Po pertraukos šaltas dušas nuplovė Kauno rajono futbolininkų galvas. „Riteriai“ Mindaugas Grigaravičius ir Gytis Paulauskas išvedė Vilniaus komandą į priekį. Rezultatas 2-0. Europos turnyras buvo jau visai šalia. Bet atkakliausia turo dvikova tuom nesibaigė. Nigerietis Samuelis Odeoyibo ir Japonas Yukiyoshio Karashimos rezultatą išlygino. Akistata baigėsi 2-2. Prieš turą „Hegelmann“ turėjo kišenėje sidabro medalius, bet šios lygiosios komandai buvo kaip pralaimėjimas-laimėjimas vienu metu. Komanda iš antros turnyro lentelės vietos smuktelėjo į ketvirtąją, sidabro medalius užkabindami Kauno „Žalgiriui“, o bronzą Panevėžio futbolininkams. Nuo visiško fiasko juos apsaugojo įmušti du įvarčiai, kurie suteikė galimybę kitais metais varžytis Europos konferencijų lygos kvalifikacijoje.

Marijampolės „Sūduva“ ir Telšių „Džiugas“

Dar vieneriose baigiamojo turo rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie lygiosiomis sužaidė su Telšių „Džiugu“ 1-1. Jeigu ankstesniais metais Marijampolės komanda buvome pratę matyti kaip pastovų Vilniaus „Žalgirio“ konkurentą, tai šiais metais sumažėjus klubo finansavimui, teko tenkintis neįprasta šešta vieta, nors dar prieš kelis turus komanda bandė jungtis prie konkurentų grupės dėl kelialapio į Europos turnyrą. Deja, turnyro finišas buvo itin prastas – per paskutinius penkis turus komanda pralaimėjo net tris kartus. Tuo metu Telšių „Džiugas“ iškovojo 27 taškus ir visą čempionatą bandęs lygiavertiškai bėgti maratoną su kitomis „A lygos“ komandomis finišavo 9 vietoje vietoje. Komandos laukia dvejos pereinamosios rungtynės su pirmoje lygoje antrą vietą užėmusiu Klaipėdos „Neptūnu“.

Marijampolės „Sūduva“

Šiaulių „Šiauliai“ ir Gargždų „Banga“

Paskutiniame ture susitiko amžinieji turnyro lentelės vidutiniokai Šiaulių „Šiauliai“ ir Gargždų „Banga“. Pergalę svečiuose iškovojo trenerio Mindaugo Čepo auklėtiniai iš Šiaulių. Rezultatas 3-2. Turnyro lentelės apačioje jokios intrigos senai nebuvo. Jonavos „Jonava“ klubas tiesiog „A lygoje“ atsidūrė tarsi ne savo vietoje. Per 36 čempionato rungtynes komanda įmušė 12 įvarčių, praleisdama 103. Neiškovojo nei vienos pergalės, 3 kartus sužaidė lygiosiomis ir pralaimėjo 33 kartus. Komanda po vieno iš pralaimėjimų Kauno „Žalgirio“ klubui sukėlė visuomenės susidomėjimą dėl galimų lažybų, kurių skandalai jau buvo aprimę lyginant su ankstesniais laikais. Jonavos komanda baigusią pirmenybes paskutinėje vietoje pakeis I lygos pirmenybes laimėjusi Alytaus „Dainavos“ komanda. Gal kitas Lietuvos futbolo čempionatas atneš daugiau naudos?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *