Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

Futbolo statymai | Nuo ko pradėti?

futbolas lazybos

Futbolas yra sporto karalius, todėl futbolo statymai yra vieni populiariausių pasaulyje. Daugelis Lietuvos lažybų bendrovių siūlo labai platų futbolo statymo pasirinkimą nuo „A lygos“ iki Afrikos tam tikrų valstybių pirmenybių. Žinoma, verta paminėti, jog futbolas yra populiariausia sporto šaka ir lažybose, todėl galima daugiausia rasti ir sukčiavimo atvejų, bei sutartų futbolo statymų tarp klubų. Todėl pravartu eilinį kartą priminti, jog statyti būtina ypač atsakingai. Vieno įvarčio reikšmė futbolo pasaulyje yra auksinė. Netgi krepšinio statymuose renkantis komandų „totalą“ kartais galima nudegti dėl vieno taškelio, o ką jau kalbėti apie įvartį.

futbolo statymai

Futbolo statymai ir jų rūšys

Futbolo statymuose, kaip, beje, ir visuose statymuose, labai svarbu pasverti galima riziką. Tarkim, jei statote už nugalėtoją – tikimybė laimėti ženkliai sumažėja dėl galimų trijų įvykių (pirmas ar antras nugalėtojas ir lygiosios). Šiuo atveju labai praverčia azijietiški pranašumai.

Pranašumas ir pergalės statymas (0)

Statymas (0) tai vienas iš saugiausių statymų kai galvojame apie tam tikros komandos pergalę, bet norime sumažinti pralaimėjimo riziką. Tarkime, rungtyniauja X ir Y komandos. Statau už X komandą (0) statymą. X komandos pergalės atveju bus laimėtos lažybos. Lygiųjų atveju statymas bus prilygintas 1, o tai labai dėkingas pasirinkimas žinant iš statistikos eilučių, kad nemažai futbolo rungtynių baigiasi lygiosiomis. Pinigus rizikuojate prarasti tik Y komandos pergalės atveju. Statymas (0) pasiūloje būna ne tik už tam tikros komandos laimėjimus, bet ir už kampinius, pražangas ar kitus statistinius rodiklius lyginant komandas ir kartais individualius futbolininkų pasirodymus, tokius kaip įvarčių kiekis ar pan.

Statymas(-1)

Esate garantuotas savo komandos sėkme, bet siūlomas koeficientas yra niekingai mažas, tarkim 1,13, ir jis nėra vertas rizikuoti jūsų pinigais? Apskritai maži koeficientai, kalbant bendrai apie statymus, yra didžiulis blogis – rizika išlieka, o rizikos kaina (koeficientas) per maža. Tokiu atveju siūlau pabandyti statymą (-1). Tarkim, žaidžia komandos X ir Y. Pastatome už X komandos pergalę (-1). X komanda, esanti ryškus šių rungtynių favoritas laimėjo vieno įvarčio skirtumu, tarkim, rezultatu 2-1. Tokiu atveju statymas prilyginamas 1. Jei laimi dviem įvarčiais ar daugiau, išmokamas laimėjimas. Jei lygiosios ar pralaimėjimas – statymas prarandamas.

Vienos komandos ar bendrasis suminis

Populiarus statymas – įvarčių kiekio skaičius. Jeigu kalbame apie apylygius koeficientus, dažniausias bukmekerių kontorų siūlomas futbolo statymas įvarčiams – daugiau (mažiau) už 2,5. Aišku, priklausomai nuo koeficiento, bukmekeriai gali siūlyti daugiau už 1,5 ar 3,5 kaip pagrindinį linijos statymą. Statant už įmuštų įvarčių kiekį taip pat galima pasinaudoti ir aukščiau aprašytais Azijos rinkų koeficientais. Tarkim, siūlymas, jog abi komandos įmuš daugiau nei du įvarčius. Jei, tarkim, įmušami du įvarčiai – pinigai grąžinami. Įvarčių kiekis gali būti siūlomas ir kiekvienai komandai ar netgi žaidėjui individualiai.

futbolo lazybos

Paslaptingesni Azijos pranašumo koeficientai

O dabar norėtųsi ypatingesnio susikaupimo ir dėmesio. Šiek tiek painesni Azijos pranašumai. Vadinamieji handicapai 0,25, 0,5, 0,75 ir panašiai. O šie handicapai yra ir su – ir su + ženklu. Jei futbolo lažybų pasiūloje yra -0,5 įvarčių pranašumo pasiūlymas, tai reiškia paprastą pergalę, o jeigu +0,5 reiškia jog komandos pralaimėjimo atveju pralaimite ir jūs. Tinka pergalė arba lygiosios. Bet čia kalbėjome apie standartinį azijietišką pranašumą. O dabar jeigu statymas -0,25 azijietiško pranašumo, tuomet pilno statymo laimėjimas tik komandos pergalės atveju. Jeigu varžybos baigiasi lygiosiomis, tuomet atgausite pusę statytos sumos, kita pusė atiteks lažybų kontoroms. Pralaimėjimo atveju prarandama visa statyta suma. Jeigu statymas +0,25, įvarčio pranašumas būtų laimėtas, jei komanda pasieks pergalę, lygiųjų atveju vėl atgaunama tik pusė sumos.

Jeigu atlikote statymą -0,75 įvarčių pranašumo, tuomet reikia jūsų komandos pergalės dviem arba daugiau įvarčiais. Jei pergalė bus vieno įvarčio skirtumu, atgausite pusė pastatytos sumos, o kita pusė bus skaičiuojamas kaip laimėjimas (dauginama iš koeficiento). Naturalu, jei rugtynės bus pralaimėtos ar sužaistos lygiosiomis, tuomet statymas bus pralaimėtas. O dar painesni futbolo statymai -1,75 ir -1,25 ar +1,75, +1,25. Čia, vėlgi, reikia pridėti ar atimti (priklauso koks statymas ar su + ar su –) įvarčių skaičių. Tarkim -1,75 bus laimėtas, jei komanda laimės trimis ar daugiau įvarčių. Jei laimės dviems įvarčiais, tuomet atiteks laimėjimas tik pusę sumos.

Futbolo lažybos. Tikslus rezultatas ar intervalas

Grįžtame prie žemiškesnių, bet avantiūriškų statymų. Šiais futbolo statymais gali remtis nebent mėgėjai ir nerizikuojantys dideliais pinigais. Atspėti tikslų rezultatą ar, tarkim, tarp 15 ir 30 minučių bus įmuštas įvartis, gali tik ekstrasensas ar beprotis. Kas gali tiksliai nuspėti, ar nuo 30 iki 45 minutės bus pakelta du ar daugiau kampinių? Atsakingos futbolo lažybos, jei spėjame, tarkime, viso pirmo kėlinio futbolo statymus, o čia, kaip minėjau, reikia būrimo iš kavos tirščių bandymo.

Dvigubas statymas

Statymo esmė, kai pasiūloje yra sukombinuoti du įvykiai. Tarkim, vienas įvykis – komanda X laimės, o antras – rungtynėse bus įmušta daugiau nei 2,5 įvarčio. Tarkim, šis pavyzdys tinka, jei prognozuojate komandos pergalę ir galvojate, jog bus rezultatyvus mačas. Tuomet galima kombinuoti. Kita vertus, jei šiuos įvykius statysite atskirai ir tik vieną iš jų laimėsite – turėsite mažesnį nuostolį.

statymai uz futbola

Tai pat įvairios lažybų bendrovės siūlo ne tik tokio pobūdžio dvigubus statymus, nors jie yra populiariausi, bet galima atrasti ir kitokių pasiūlymų, pavyzdžiui, ar bus daugiau nei 7,5 kampiniai ir daugiau nei 3,5 geltonų kortelių. Toks kombinuotas rinkinys gali būti ir trigubas, ir keturgubas. Didelių pinigų čia investuoti nereikėtų, kadangi tikimybių teorija, kad sutaptų keli įvykiai iš tų pačių rungtynių, nepasitvirtina. Kas yra rekomenduotina – apsiriboti dviems įvykiais. Vienas jūsų nuomone, kuris galimai garantuotas, o kitas rizikingesnis, bet nedaryti tapeto – čia ne Teleloto.

Pirma/antra rungtynių pusė

Šis įvykis reikalauja dar kruopštesnės analizės. Lažybiniai įvykiai yra panašūs kaip ir kiti, bet siūlomi tik pirmai ar antrai rungtynių pusei. Tarkim, siūloma, jog per pirmą rungtynių pusę abi komandos įmuš daugiau nei 1,5 įvarčio. Jei domina šis įvykis, svarbu išanalizuoti statistiką: ar abi komandos žaidžia rezultatyvų futbolą, ar daug praleidžia įvarčių. Tokio pobūdžio statymas turi pranašumą, jei abiejų komandų netenkina lygiosios ir jau nuo pirmų minučių joms reikia galvoti apie įvarčius. Nors ir čia sustojame. Tarkim, abiem komandoms reikia įvarčių ir netenkina lygiosios. Ar galime pirmame kėlinyje pasirinkti drąsiai daugiau nei 1,5 įvarčio? Galbūt viena komanda įmuš ir sulys į gynybą, o kita komanda neskubės lyginti rezultato. Dar kartą akcentas – statymas daromas po gylios analizės. Ypatingai tokio tipo statymas.

Pražangos. Kortelės

Statymų esmė susijusi su netinkamu žaidimu. Statymų įvairovė: daugiau ar mažiau pražangų surinks viena ar kita komanda, komandų pražangos individualiai, geltonų ir raudonų kortelių kiekiai. Galvojant apie šį įvykį – svarbu statistika: ar komandos yra linkusios dažnai prasižengti, ar turi grubių žaidėjų savo sudėtyje. Svarbu net ir žaidėjų tautybė. Karštesnio temperamento pietiečiai prasižengia dažniau.

Svarbus ir rungtynių teisėjas bei jo ankstesniuose mačuose paskirtų geltonų kortelių ar pražangų kiekis. Yra puslapiai, kuriose vedamos tokio pobūdžio statistikos, kuris teisėjas kiek vidutiniškai parodo geltonų kortelių, nekalbant apie statistiką, kuri komanda kiek surenka per rugtynes. Tai verta atsižvelgti į tai. O toliau analizė: ar labai svarbios rungtynės, o gal tai komandų derbis, o gal komandos nenori prisirinkti kortelių, kad nepraleistų kitų rungtynių ir t.t.

sporto statymai internetu

Kampiniai

Tipinis statymas, kurį rinktis reiktų atsižvelgiant į komandų statistiką. Pagal ją nustatome ar komandos „mėgsta“ kelti kampinius (stebime jų atakas ar mėgsta veržtis per kraštus, ar specialiai provokuoja kampinius ir pan.). Svarbu ir gyvos įžvalgos, stebint ankstesnes rungtynes, svarbu analizuoti ir puolėjų veiksmus, stebėti jų pomėgius ar jie veržiasi kraštais, ar per vidurį link varžovų vartų. Iš patirties mėgstu kampinių statymus labiau mažiau (mažiau nei 6,5 ar panašiai). Nes kampiniai yra kaip lietus, jei prasideda – tai tęsiasi dažnai, o dažniausiai komandų gynėjai vengia jų išmušdami kamuolį už šoninės ne už galinės linijos.

Smūgiai į vartus ir į vartų plotą

Du panašūs ir kartu skirtingi futbolo statymai. Smūgiai į vartus yra tiesiog smūgiai vartų link, o smūgiai į vartų plotą yra smūgiai, nuo kurių apsaugo vartininkas. Aišku, dar svarbu ir paties smūgio trajektorija, judanti link vartų. Smūgiams į vartų plotą priskiriami ir įmušti įvarčiai. Smūgiai į virpstą ar skersinį – nesiskaito. Pirmiausia, į šį statymą reiktų atkreipti dėmesį tada, kai žaidžiančios komandos yra rezultatyvios ir yra reikalingas didelis įvarčių kiekis. Pavyzdžiui, yra žaidžiamos atsakomosios rungtynės, ir vienai iš komandų yra reikalinga pergalė tam tikru įvarčių skirtumu. Tuomet didelis dėmesys bus kreipiamas į puolimą ir turėtų būti daug smūgių į vartus ar vartų plotą.

Futbolas gyvai – vienas svarbus akcentas lažybose

Pirma taisyklė – šalin visas emocijas. Futbolas gyvai lažybose bukmekeriai dažnai turi užslėptų, gudriai siūlomų, lanksčiai suformuluotų statymų. Varžybų įkarštyje, matant „garantuotą“ statymą, skubame juo pasinaudoti ir spėjame. Vėliau matome, kad statymas įsiskaičius nėra toks jau geras. Tai pat ir atvirkščiai, jei vadovaujantis šaltais nervais matome, jog lažybos futbolas gyvai siūlo gerą statymą, reikia jį nedelsiant imti, nes lažybose gyvai futbolo statymai greitai uždaromi arba palaipsniui mažėja jų koeficientas.

Futbolas gyvai statymus geriausia atlikti per didžiąją pertrauką. Taip išvengsite bereikalingų emocijų ir staigių koeficientų šokinėjimų. Didžioji pertrauka yra metas, kai galima atsidaryti Oddsportal.com ar panašią svetainę, kurioje galima rasti visus įvairių lažybų bendrovių siūlymus ir ramiai atlikti analizę. Tarkim, prieš rungtynes buvo siūlymas, jog abi komandos per rungtynes pakels 10,5 kampinių. Po pirmo kėlinio jau yra pakelti 7 kampiniai, o bukmekeriai futbolas gyvai skiltyje siūlo tarpinį rezultatą, jog bus pakelta 14 kampinių. Visgi, atsižvelgiant į vidurkius ir tendencijas, dažniausiai nebūna stipraus nuokrypio nuo pradinių siūlomų statymų, todėl mano nuomone, šiuo atveju palanku rinktis mažiau nei 14 kampinių.

pinigai ir futbolo kamuolys

Kelių rungtynių kombinuoti futbolo statymai

Laimės „Chelsia“, „Liverpool“, „AC Roma“. Tarkim, toks kombinuotas statymas iš skirtingų čempionatų. Dažniausiai toks statymas siūlomas, kai favoritai žaidžia prieš autsaiderius. Koeficientas paprastai būna gražus. O čia verta akcentuoti, kad rizikuojama tris kartus. Kas gali garantuoti, ypač futbole, kad iš 9 galimybių (įvertinant pergalę, pralaimėjimą ir lygiąsias) bus atspėtos tris jums reikalingos? Arba dar gražesnis futbolo statymas: „laimės „Barselona“ ir Lewandowki įmuš įvartį“. Atrodo labai realu, bet vėlgi, kodėl minėtas futbolininkas būtinai turi įmušti? Ar jis tik vienas komandoje, pilnoje žvaigždžių, pelno įvarčius? Keli kombinuoti futbolo statymai, manyčiau, remiasi ir didelės sėkmės faktoriumi.

Jeigu statote „kruvinai“ uždirbtus pinigėlius, tai jei nėra laiko ar noro analizei, tuomet žaidžiame iš simbolinių 1 ar 2 eurų. Jei visgi sumos didėja, privalu skirti analizei bent keletą minučių. Peržiūrėti statistiką, paskaityti forumuose kitų nuomonę, apsilankyti futbolo komandų puslapiuose. Geras informacijos šaltinis – portalas – Lažybų guru. Prognozių kiekiu jis stipriai nusileidžia portalui Statymai.lt, bet lažybų guru labiau orientuojasi į kokybę. Čia straipsniai pateikiami ilgesni ir išsamesni. Būna įvairių „kalnelių“, bet žvelgiant į bendrą statistiką, galima teigti, jog prognozės pelningos.

Statymai už futbolą. Kodėl verta?

Ar dalyvauti futbolo lažybose sprendžia kiekvienas individualiai. Pirmiausia, turime suvokti, kad tai nėra lengvi pinigai, kad tai gali būti ir riebus minusas. Statymai už futbolą tikrai reikalauja analitinių žinių, tad norint užsidirbti tokiu būdu yra reikalingos gilios įvykių analizės. Žinoma, kamuolys apvalus, kartais ir jos paveda. Tada reikia bent žiupsnelio sėkmės. Protingai lažindamiesi nepralošite nei namų, nei dvarų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *