Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

Real Madrid FC

Real-Madrid-FC

Real Madrid FC klubas įsteigtas 1902 metais Madride, o baltos aprangos marškinėlius namų aikštėje žaidėjai dėvi nuo pat klubo įsikūrimo. Emblemoje karūna pradėjo figūruoti nuo 1920 metų, kuomet karalius Alfonsas XIII apdovanojo klubą ir nuo to laiko minimas, kaip karališkasis klubas. Klubas yra vienas iš trijų La Liga steigėjų ir nuo pat 1929 metų įsteigimo nebuvo iškritusi į žemesnę lygą kartu su FC „Barcelona“ ir „Athletic Bilbao“.

Real-madrido-futbolo-komanda

Dalyvaudami Ispanijos taurėje turi ne vieną, bet du derbius – El Clasico kurio metu susitinka su kita pajėgiausia Ispanijos komanda FC „Barcelona“ ir El derbi Madrileno, kurio metu susirungia su kitu stipriu Madrido klubu „Atletico“. Verta paminėti, kad karališkojo klubo vertė siekia beveik 4 milijardus eurų, o kasmet sugeneruoja apie 750 milijonų eurų pajamų.

Galacticos

Tai ne galaktikos esančios kosmose, o terminas, kuris pradėtas vartoti jau nuo 1950 metų. Klubas yra pagarsėjęs superžvaigždžių įsigijimu ir tai sėkmingai daro iki šių dienų. Galactico era įgavo pagreitį, kuomet klubo prezidentu tapo Florentino Perez nuo 2000 metų. Pirmasis geriau žinomas galactico buvo Luis Figo, kurį įsigijo iš FC „Barcelona“ už 60 mln. eurų. Kiekvienais metais prie klubo prisijungdavo vis ryškesnę superžvaigždė:

  • 2001 m. – Z. Zidane iš Turino „Juventus“;
  • 2002 m. – Ronaldo iš Milano „Inter“;
  • 2003 m. – D. Beckham iš Manchester „United“;
  • 2004 m. – M. Owen iš FC „Liverpool“;
  • 2005 m. – Robinho iš „Santos“ ir Sergio Ramos iš „Sevilla“

Šios pavardės paliko pėdsaką futbolo istorijoje dėl savo talento, pasiekimų ir trofėjų skaičiaus. Verta paminėti ir klubus iš kurių žaidėjai atkeliavo – tuometiniai lygų lyderiai ar net čempionai.

Garsioms pavardėms ir talentui išvardinti neužtektų rankų pirštų, todėl paminėsime kelis įsimintiniausius, kuomet Madrido „Real“ sudrebino visą pasaulį ir net pagerino rekordą už įsigytą žaidėją:

  • 2009 m. – C. Ronaldo atkeliavo iš Manchester „United“ už rekordinę 94 mln. eurų sumą. Tais pačiais metais prie klubo prisijungė ir vienas talentingiausių Brazilijos atstovų – Kaka;
  • 2013 m. – Velso jaunasis talentas G. Bale už 100 mln. eurų.

Fanams atmintyje visuomet liks įstrigę tokie žaidėjai, kaip Raul, kuris yra daugiausiai rungtynių už klubą sužaidęs žaidėjas, sekantis po jo Iker Casillas su 725 pasirodymais. Visų laikų klubo rezultatyviausias žaidėjas – C. Ronaldo su 311 įvarčių savo sąskaitoje.

Real-Madrid-komandos-zaidejas

Pasiekimai ir rekordai

Madrido „Real“ klubas gali pasigirti trofėjais, kaip niekas kitas. Ispanijoje iškovotos 66 taurės: rekordines 34 La Liga taures, 19 Copa del Rey, 11 Supercopa de Espana, Copa eva Duarte ir Copa de la Liga.

Turi rekordinį kiekį UEFA čempionų lygos titulų – 13. Klubui priklauso ko gero nepagerinamas rekordas – UEFA čempionų lygos titulą laimėjo 5 metus iš eilės, o dar 2015 – 2018 metų sezonų laikotarpyje laimėjo 3 iš eilės. Toks pasiekimas buvo užfiksuotas prieš 40 metų Vokietijos klubo Bayern „Munich“.

UEFA Europos lygos 2 titulai ir 4 UEFA super taures. Sekantis klubo rekordinis skaičius trofėjų yra iš klubų pasaulio čempionato, čia karališkasis klubas laimėjo 7 kartus.

Ispanijos karališkasis klubas be abejonės turi spalvingiausią istoriją ir pasiekimus, gal net ir visos Europos mastu.

More Stories

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *