Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

Liverpool-FC-futbolo-klubas

1892 metais, kai iš Evertono klubo valdžios išėjo John Houlding, jis suformavo naują klubą Liverpool FC. 1894 metais, komanda iš pirmo karto iškovojo teisę žaisti aukščiausioje Anglijos futbolo lygoje. 1901 metais, po 8 metų profesionaliame Anglijos futbole, futbolo komandos trofėjų lentyną papildė pirmas titulas, komanda tapo Anglijos futbolo lygos čempionais.

Liverpool-FC-komanda

1914 metais, Liverpool FC pirmą kartą žaidė FA Taurės finale, kurį pralaimėjo Burnley komandai. 1922 ir 1923 metais buvo iškovoti du čempionų titulai iš eilės. 1928 metais, vieni iš geriausių futbolo sirgalių gavo dovaną. Sektorius, kuriame yra apie 30 tūkst. stovimų vietų, buvo renovuotas ir pastatytas stogas. 1964 metais buvo pristatyta, dabar jau komandos simboliu tapusi, raudona spalva. Komandos apranga buvo visiškai raudona.

Titulai

Premier league buvo laimėta net 18 kartų, nuo rekordo, kuris priklauso Manchester United atsilieka tik dviem titulais. Vis tik komandos didžiausios pergalės Anglijoje buvo pasiektos dar praeitame amžiuje. Paskutinį kartą pirma lyga buvo laimėta 1989-90 metais. Trofėjų badą komandos futbolininkai nutraukė 2018-19 metų sezone, kai buvo laimėta UEFA Čempionų lyga. Tai buvo šešta taurė lentynoje, prieš tai paskutinį kartą laimėta buvo 2004-05 metais.

Jürgen Klopp

J.Klopp po sėkmės Vokietijoje atvyko į Liverpulį 2015 metais. Jau pirmame sezone komanda pasiekė lygos taurės bei Europos lygos finalus. Deja, bet abu finalai buvo pralaimėti, tačiau tai davė gerą ženklą komandai ir jos fanams, kadangi pergalių komanda jau buvo pasiilgusi. Ypač įsimintinas ir dviprasmiškas komandai buvo 2018-19 metų sezonas, kai komanda surinkusi net 97 taškus Anglijos lygoje liko antra, tačiau trofėjų badą nutraukė pergalė UEFA Čempionų lygos finale.

Geriausi žaidėjai

Komandos istorijoje žaidė daug gerai žinomų futbolininkų. Čia geriausius savo karjeros metus praleido ispanas F. Torres, futbolo rungtynės dažnai pasibaigdavo su M. Owens įvarčiais. Billy Liddell sužaidė 492 rungtynes bei įmušė 215 įvarčius, jis buvo vienas iš pagrindinių pergalės kalvių 1938-1958 metais. Liverpulyje atsiskleidęs L. Suarez dabar žaidžia Barcelonos komandoje, į geriausių komandos žaidėjų trejetuką priskiriami Graeme Souness ir Kenny Daiglish.

Steven Gerrard

Futbolininkas yra neabejotina komandos legenda. Užaugęs komandos futbolo akademijoje jis čia praleido visą savo karjerą. Baigęs karjerą Anglijoje jis dar išvyko vienam sezonui į JAV. Nuo 1998 iki 2015 metų Liverpulio komandos garbę gynęs žaidėjas sužaidė 504 rungtynes ir pelnė 120 įvarčių. Per visus šiuos metus iškovojo begales individualių prizų, tačiau svarbiausias trofėjus yra su komanda iškovota UEFA Čempionų lyga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *