Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

AC Milan

1899 metais Herbet Kilpin įkūrė AC Milan. Kiek daugiau nei po pusantrų metų komanda jau pirmą kartą tapo Italijos čempionais. Komandos istorija perpildyta skambiomis pergalėmis ir trofėjų kolekcija. Beveik visi trofėjai iškovoti dar iki 2000 metų ir tai yra priežastis, kodėl komanda yra ypač gerbiama ir laikoma legenda. Futbolas Milane augo ne tik su patirtimi ir naujovėmis, tačiau ir su daug pergalių.

AC Milan komanda

Titulai

Serie A laimėta 18 kartų, tačiau per paskutinius 20 metų, tik du kartus. Vis tik kuo labiausiai gali pasigirti ši komanda yra net 7 UEFA Čempionų lygos titulai, o tai yra antras geriausias rezultatas čempionate. Viso AC Milan finale žaidė net 11 kartų. Įdomu tai, kad nors Italijoje trofėjų komandai daug susirinkti nepavyko, Europoje visos futbolo varžybos prieš Milaną būdavo sunkios ir nenuspėjamos.

Klubo rekordai

Maldiniui priklauso komandos rekordas pagal sužaistas rungtynes, išviso jų futbolininkas sužaidė net 902, 647 futbolo rungtynės buvo sužaistos aukščiausioje Italijos lygoje. Švedui G. Nordahi priklauso įmuštų įvarčių rekordas, 1950 – 51 m. sezone pasižymėjo net 35 kartus. A. Shevchenko turi antrą rezultatą komandos istorijoje pagal įmuštus įvarčius, per 322 rungtynes pasižymėjo 175 kartus. 2009 metais, kai komanda pardavė Kaka į Madridą, buvo pasiekta rekordinė žaidėjo pardavimo suma, kuri tuo metu siekė 67 milijonus eurų.

Geriausi žaidėjai

Milane galima buvo stebėti ryškiausius žaidėjus visame pasaulyje. Čia ne tik žaidė geriausi Italijos futbolininkai, bet ir kitų šalių atstovai. Daugiausiai rungtynių Milane sužaidęs ne italas yra C. Seedorf, kuris per 10 metų sužaidė 432 rungtynes. Šiame klube spindėjo A. Pirlo talentas, taip pat tokie žaidėjai kaip M. Ambrosini, A. Evani, A. Bigon, A. Maldera, Dida, F. Inzaghi, A. Pato.

Stadionas

Komanda žaidžia San Siro stadione, kuriame telpa 80 tūkst. žiūrovų. Šį stadioną komanda dalinasi su kitu klubu iš Milano. Kartu su Inter, futbolo komandos čia žaidžia nuo 1947m., tačiau AC Milan šiame stadione įsikūrė pirmi – 1926 metais. Stadionas yra vienas iš didžiausių Europoje, o Italijoje nėra jokio stadiono, kuriame tilptų daugiau žmonių. Per visus stadiono gyvavimo metus, renovacijos darbais buvo užsiimama keturis kartus, paskutinį kartą 2015 – 16m. sezone.

Šiame stadione ne kartą vyko svarbiausios futbolo rungtynės. 1965 metais čia buvo žaidžiamas UEFA Čempionų lygos finalas, 1990 metais čia vyko Pasaulio futbolo čempionato atidarymo ceremonija. UEFA Čempionų lygos finalas čia sugrįžo dar du kartus, 2001 bei 2016 metais. Čia planuojama surengti ir 2026 metais žiemos Olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *