Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

fk-juventus-fk

Viskas prasidėjo populiarioje Turino gatvėje, kur grupelė jaunuolių diskutuodami apie neseniai iš Anglijos atvežtą sporto šaką sugalvojo sukurti savo klubą. Nors vyriausias iš jų buvo tik 17 metų, visi jie buvo išsilavinę, o komandos pavadinimas ir kilo iš to, kad visi jie buvo dar jauni. FK Juventus lotynų kalboje reiškia jaunystę. 1897 metais, lapkričio 1 dieną, gimė komanda – legenda.

juventus-zaidejas-futbolininkas

Juventus FK titulai

Savo titulų gausa Juventus galėtų pasigirti prieš daugelį komandų. Serie A laimėta net 37 kartus. Italijos futbolo komandos sezonas po sezono neturi jokių priešnuodžių Juventus didybei. Nors Europos turnyruose nėra taip lengva kaip Italijoje, pergalės skonį Turino futbolininkai yra pajautę. UEFA Čempionų lygą komanda laimėjo du kartus, tačiau paskutinį kartą tai pavyko padaryti 1995 – 96m. sezone.

Kad ir kokia didinga komanda būtų, FK Juventus 2005 – 06m. sezone susidūrė su itin nemaloniomis problemomis. Sezoną ji baigė pirmoje vietoje ir vietoj taurės kėlimo į viršų, komanda iškrito į Seria B dėl sutartų rungtynių skandalo. Jau kitame sezone komanda laimėjusi Seria B sugrįžo į pirmą lygą ir nuo 2011 – 12m. sezono čempionais save vadina jau 8 kartus iš eilės.

Jaunimo programos

Komandos darbas su jaunimu yra užsitarnavęs didelę pagarbą Italijoje. Daugelis šios akademijos žaidėjų nepatenka į pagrindę sudėtį dėl per didelės konkurencijos, tačiau nemaža dalis futbolininkų išvyksta žaisti į kitus gerai žinomus Europos klubus. Juventus turi savo akademijos padalinius ne tik už miesto, bet ir Italijos ribų. Akademija yra įsikūrusi JAV, Kanadoje, Graikijoje, Saudo Arabijoje, Australijoje ir Šveicarijoje. Didžiausiu akademijos pasiekimu galima vadinti futbolininkus, kurie su Italijos rinktine tapo pasaulio čempionais.

Geriausi žaidėjai

Komandos legenda, antras pagal sužaistas rungtynes komandoje ir visiems gerai žinomas futbolininkas yra G. Buffon. Net 656 rungtynėse komandos vartuose stovėjęs vartininkas yra įvardijamas kaip vienas geriausių vartininkų pasaulyje. Futbolo rungtynės 2011 – 2015m. sezonuose Turine turėjo ypatingą prieskonį. Rungtynių generolu buvo legendinis Italijos futbolininkas Andrea Pirlo. Šiuo metu komandos gynybine siena vadinamas G. Chiellini yra sužaidęs net 506 rungtynes ir yra viena ir priežasčių sėkmingo komandos žaidimo.

Perspektyvos

Italijoje dominuojanti komanda daro viską, kad būtų pakartotas UEFA Čempionų lygos triumfas 1995 – 96 metais. Komanda sudrebino visą futbolo pasaulį, kai į Turiną pavyko prisivilioti daugkartinį UEFA Čempionų lygos laimėtoją C. Ronaldo. Buvo manoma, kad Ronaldo išspręs problemas, kurių vis pasitaikydavo siekiant pergalių Europoje. Futbolo varžybos Turine tapo dar labiau laukiamos ir žiūrimos, o su Ronaldo, Dybala, Cuadrado, Ramsey komandos sudėtyje, belieka laukti ar UEFA Čempionų lygos taurė sugrįš į Turiną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *