Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

inter-milan-fc

Antrasis futbolo klubas Milane Inter Milan įsikūrė 1908 metais, kovo 8 dieną. Klubo pavadinimas buvo susietas su tuo, kad į komandą reikia priimti kitos šalies futbolininkus taip pat, kaip savus. Pirmą titulą komanda iškovojo 1910 metais, o antrą kartą šalies čempionais tapo 1920. Pirmasis komandos kapitonas ir treneris buvo V. Fossati, kuris žuvo Pirmojo Pasaulinio karo lauke, tarnaudamas Italijos kariuomenei.

inter-milan-komanda

Titulai

Milan Inter pirmos Italijos lygos čempionais tapo 18 kartų – nuo 2005 – 06 metų sezono tai pavyko padaryti net 5 kartus iš eilės. UEFA Čempionų lygą komanda taip pat yra laimėjusi. Taurę į viršų futbolininkai per visą istoriją kėlė tris kartus, paskutinį kartą 2009 – 10m. sezone. Įdomu tai, kad Inter yra vienintelė komanda Serie A, kuri niekada nebuvo iškritus į žemesnę lygą. Visi klubo gyvavimo metai buvo praleisti pirmoje Italijos lygoje.

Triumfas Europoje

2009 – 10 metų sezonas jau įrašytas į istorijos metraščius. Šiame sezone komanda pasiekė to, ko galbūt tikėjosi tik patys ištikimiausi komandos fanai. Futbolo varžybos tą sezone Milane buvo išskirtinės tuo, kad čia krito tokios komandos kaip Chelsea ir Barcelona. Nors grupės etape Milan Inter komanda liko antra, į pirmą vietą užleidusi Barceloną, pusfinalyje buvo pasiektas saldus revanšas, o finale 2 – 0 iškovota pergalė prie Miuncheno Bayern.

Vienas iš pagrindinių vedlių į pergales buvo W. Sneijder. Jis buvo pirmas lygoje pagal rezultatyvius perdavimus. Diego Milito buvo ketvirtas pagal įmuštus įvačius. Šio sezono sudėtyje komandoje buvo Maicon, J. Cesar, S. Eto‘o, T. Motta, R. Quaresma, J. Zanetti, M. Balotelli, futbolo komandos vairas priklausė J. Mourinho, kuriam tai buvo antras sezonas komandoje.

Fanai

Milano Inter yra viena labiausiai palaikomų komandų Italijoje. Nors Milane yra dvi itin aukšto lygio komandos, skelbiama, kad fanai yra pasidalinę į dvi puses. Inter palaiko daugiau vidutinės klasės atstovai, tuo tarpu į AC Milan rungtynes renkasi labiau aukštesnioji klasė. Pastaroji yra vieni iš seniausių, jie įsikūrė 1969 metais. Inter Ultros palaiko gerus santykius su Lazio komandos fanais. Aršiausia komandos priešė yra ne kas kitas, o antroji Milano komanda.

Klubo rekordai

Javier Zanetti priklauso daugiausiai sužaistų rungtynių rekordas. Iš viso jis sužaidė 858 oficialias rungtynes už Interą, iš jų 618 buvo sužaistos pirmoje Italijos lygoje. G. Meazza yra daugiausiai įvarčių įmušęs Intero futbolininkas, 284 įvarčiai per 408 rungtynes. Futbolo rungtynės, kuriose žaisdavo A. Altobelli dažniausiai pasibaigdavo bent vienu jo įvarčiu, o iš viso jis jų yra įmušęs 209.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *