Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

Napoli-serie-a-klubas

Klubo Napoli istorija prasidėjo nuo to, kad 1905 metais anglų jūreivis inicijavo futbolo bei kriketo klubo įkūrimą. Kartu su vietiniais pagalbininkais įkūrus klubą, pirmas rungtynes sužaidė prieš Anglijos laivo įgulą. Šviesiai bei tamsiai mėlynos komandos spalvos atspindi tai, jog ši komanda buvo itin artimai susijusi su jūrininkyste. Kadangi čempionatas vyko tik tarp Šiaurės Italijos komandų, Pietų Italijoje įsikūrę klubai, tarp kurių buvo ir Napoli, galėjo varžytis tik prieš jūreivius.

Napoli komanda

Titulai

Nors šiuo metu tai yra viena iš geresnių Italijos komandų, trofėjų skaičiumi pasigirti ji tikrai negali. Per visą klubo istoriją tik du kartus buvo laimėta Serie A. Vieną kartą komandos futbolininkai tapo Europos taurės čempionais. Skurdi trofėjų lentyna neleido komandai susikurti gilios istorijos, nebuvo stabilumo, kas privedė prie finansinių sunkumų ir vertė komandą keisti pavadinimą kelis kartus.

Diego Maradona

Neabejotina komandos legenda yra argentinietis D. Maradona. 1984 metais, liepos 5 dieną, jį stadione pasitiko net 75 tūkst. komandos gerbėjų. Miesto žiniasklaidoje Maradona buvo pristatytas kaip komandos gelbėtojas, o Napolio miesto gyventojai juokavo, kad jokios buitinės problemos jiems nebebaisios, nes jie turi Maradoną. Diego Napolio komandoje praleido geriausius savo karjeros metus, per 188 rungtynes įmušė 81 įvarčius. Pradėjęs savo karjerą Napolyje, greitai tapo ir komandos kapitonu.

Diego kartu su komanda pasiekė tai, ko šiai komandai dar niekada nebuvo pavykę. 1986 – 87 metais, Napoli pirmą kartą tapo Italijos čempionais. Napolio miesto gyvenotojams futbolas buvo daugiau nei žaidimas. Po laimėtų pirmenybių sirgaliai neslėpė džiaugsmo, o žurnalistai viešai reiškė, kad kitos Italijos futbolo komandos yra nugalėtos, gimsta nauja jėga. Vis tik Maradona žibėjo komandoje ne tik geru žaidimu, bet ir elgesiu, kuris buvo nepateisinamas. Už kokaino vartojimą, futbolininkas gavo 70 tūkst. dolerių baudą.

Naujieji laikai

Pasibaigus Maradonos erai, komanda vis susidurdavo su sunkumais ir laviruodavo tarp pirmos bei antros Italijos lygų. 2004 metais, rugpjūčio mėnesį Napolio futbolo klubas deklaravo bankrotą, tada filmų prodiuseris Aurelio De Laurentiis. Jis įkūrė klubą iš naujo, pavadinimu Napoli Soccer, kadangi seno pavadinimo naudoti nebuvo galima. Komanda pradėjo nuo Seria C. Komandai ištikimybę parodė ir fanai, kai trečioje Italijos lygoje rungtyniaujanti komanda pasiekė 51 tūkst. lankomumo rekordą.

Laimėję Seria C, kitais metais laimėjo ir antrą Italijos lygą. Futbolo varžybos Napolyje sugrįžo į aukščiausią lygį, o nuo 2007 metų, komanda rungtyniauja pirmoje Italijos lygoje. Paskutinius sezonus vienas iš komandos lyderių buvo slovakas Marek Hamšik, kuriam priklauso sužaistų rungtynių Napolio komandoje rekordas – 513. Futbolo rungtynės, kurios buvo laimėtos didžiausiu skirtumu įvyko 1955 – 56m. sezone, 8 – 1 pergalė prieš Pro Patria.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *