Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

FC Porto komanda

1893 metais Nicolau d‘Almeida iniciavo futbolo komandą Porto mieste. Po kelionių į Angliją, vyno pirklys panoro atvežti šį sportą ir į savo miestą. 1894m. kovo 2 dieną įvyko pirmosios komandos rungtynės prieš futbolo klubą iš Lisabonos. Futbolo varžybos buvo stebimos karaliaus Carlos I ir karalienės Amelia, kurie palaimino šį svarbų įvykį šalies istorijoje. Vis tik ateinančiais metais FC Porto savo veiklą pristabdė, o nuo 1906 metų, kai veikla buvo atnaujinta, komanda tapo viena iš stipriausių visoje Portugalijoje.FC-Porto-zaidejai

 

1922 metais, FC Porto finale nugalėjo Sporting komandą ir tapo šalies čempionais. Įdomu tai, kad šiais metais buvo surengtas pirmasis čempionatas Portugalijoje, o Porto komandos futbolininkai įsirašė savo vardą į istoriją kaip pirmi Portugalijos čempionai. 1935 metais jie ir vėl buvo pirmieji laimėję pirmą lygą, kuri pakeitė savo nuostatas bei pavadinimą. Dar kartą komanda įsirašė save į istoriją 1999 metais, kai nacionalines pirmenybes laimėjo net penkis kartus iš eilės. Futbolo komandos Portugalijoje prieš klubą iš Porto buvo bejėgės.

Titulai

Trofėjų skaičiumi Portugalijoje FC Porto nusileidžia tik Benfica klubui. Abi šios komandos UEFA Čempionų lygą laimėjo po du kartus, tačiau Lisabonos komandai tai padaryti pavyko prieš daugiau nei 50 metų. Tuo tarpu Porto paskutinį kartą tai padarė 2003-04m. sezone. Įdomu tai, kad komandos sudėtyje, kurioje buvo tik 7 legionieriai, vienas iš jų buvo lietuvis, visiems gerai žinomas Edgaras Jankauskas. Liga NOS čempionų taurę komanda kėlė į viršų 28 kartus. Europoje be UEFA Čempionų lygos, du kartus laimėta buvo ir Europos taurė.

Mourinho laikai

2002 metais prie komandos vairo stojo dabar jau gerai žinomas J. Mourinho. Po prasto praėjusio sezono buvo atsisakyta seno trenerio, o atėjus Mourinho, treneris pažadėjo, kad pergalės sugrįš į Porto. Komandos pagrindiniais žaidėjais tapę Deco, Ricardo Carvalho ir Maniche puikiai įgyvendino trenerio įdėjas, kurios buvo itin sėkmingos. Per kelis sezonus, kuomet prie komandos vairo stovėjo Mourinho, FC Porto laimėjo ne tik Europos taurę, tapo šalies čempionais, tačiau ir pasiekė pergalę UEFA Čempionų lygoje.

Stadionas

Futbolo rungtynės yra žaidžiamos Estadio do Dragao stadione, kuris buvo atidarytas 2003 metais. Stadiono statybai buvo išleisti 125 milijonai eurų. Jame telpa 50 tūkst. žiūrovų, o rekordinis skaičius buvo pasiektas 2003 metais, lapkričio 16d. Rungtynes prieš Barceloną, kurias Porto komanda laimėjo 2-0, stebėjo 52 tūkst. žiūrovų. Šis stadionas priklauso tik Porto komandai, tačiau kartais čia vyksta Portugalijos futbolo rinktinės rungtynės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *