Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

sporting portugal

Portugalijos sostinėje 1906 metais įskūrė Sporting CP futbolo klubas. Tačiau, klubas veiklą pradėjo dar 1902 metais, su pavadinimu Sport Club de Belas. Ši komanda sužaidė tik vienas rungtynes ir veikla sustojo. Po dviejų metų sugrįžo mintis atgaivinti futbolo klubą. Buvo sukurta sporto organizacija, kuri užsiiminėjo futbolu, tenisu ir špagavimusi. 1906 metais, valdžia turėjo barnį. Jie negalėjo apsispręsti kam turėtų būti skiriamas didžiausias dėmesys, tad galiausiai buvo sukurtas Sporting Clube de Portugal klubas.

Sporting-CP-futbolininkas

Auksiniai metai

Komandos istorijoje auksiniais laikais yra vadinami 1947-1974 metai. Nuo 1947 metų sezono, per 8 sezonus buvo net 7 kartus laimėta Liga NOS. Tuo metu komandoje ryškiausiai žibėjo Fernando Peyroteo, kuris yra laikomas vienas geriausių Portugalijos futbolininku. 1955 metais, Sporting CP kartu su Partizan įėjo į istoriją, šios futbolo komandos sužaidė pirmąsias UEFA Čempionų lygos rungtynes. Futbolo varžybos pasibaigė taikiai 3-3, Joao Martins tapo pirmuoju futbolininku, pelniusiu įvartį šiame turnyre.

Šie metai vadinami auksiniais ne tik dėl sėkmės vietinėse pirmenybėse, tačiau ir dėl vienintelio iškovoto trofėjo Europoje. 1963-64m. sezone, komanda laimėjo UEFA taurę – turnyrą, kuris vyko iki 1999 metų. Daugiau pakartoti to nepavyko ir geri rezultatai buvo pasiekti tik Portugalijoje, tačiau komandai atėjo tas laikas, kurio stengiasi išvengti visos komandos – nuo 1982 iki 2000 metų, viena iš Portugalijos lygos lyderių nei karto nelaimėjo šalies pirmenybių.

Stadionas

Naujasis komandos stadionas atidarytas 2003 metais. Jame telpa net 50 tūkst. žiūrovų. 2016 metais, futbolo rungtynės tarp Sporting CP ir Real Madrid buvo stebimos daugiau nei 50 tūkst. Žmonių. Šios rungtynės yra laikomos rekordinėmis pagal žiūrovų skaičių. Stadiono statybai prireikė 105 milijonų eurų, o stadioną projektavo ne su vienu stadiono projektu dirbęs architektas Tomas Taveira.

Jaunimo akademija

Komanda gali pasidžiaugti tuo, kad turi geriausią jaunimo akademiją Portugalijoje. Šioje akademijoje užaugo du futbolininkai, kurie yra laimėję geriausio žaidėjo titulus. Šie žaidėjai yra gerai žinomi visame pasaulyje – L. Figo bei C. Ronaldo. Įdomu tai, kad 2016 metais, kai Portugalijos rinktinė laimėjo Europos futbolo čempionatą, 10 iš 14 žaidėjų, kurie žaidė finale prieš Prancūziją, yra šios akademijos „produktai“.

2018 metų Pasaulio futbolo čempionate, Portugalijos nacionalinėje rinktinėje žaidė net 14 futbolininkų iš Sportingo jaunimo akademijos ir tai buvo geriausias rezultatas visame čempionate. Antroje vietoje buvo Barcelona, kuri turėjo 11 auklėtinių iš savo akademijos čempionate. Tarp akademijos auklėtinių galime rasti ir tokių pavardžių kaip Nani, M. Veloso, J. Mountinho, A. Silva, W. Carvalho, R. Quaresma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *