Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

ajax-fc

1990 metais, kovo 18 dieną buvo įkurtas AFC Ajax klubas. Pirmus 10 metų komanda praleido antrame Olandijos divizione, o 1911 metais pagaliau iškovojo teisę varžytis aukščiausioje Olandijos lygoje. Po trijų sezonų pirmoje lygoje, komanda iškrito į antrą divizioną ir tai buvo pirmas bei paskutinis kartas, kuomet Ajax komandos futbolininkai patyrė iškritimo jausmą. Pirmą kartą šalies čempionais komanda tapo 1918 metais.

ajax-amsterdamo-komanda

Jack Reynolds

Komandos veidą pakeitė anglas Jack Reynolds. Jis klube praleido net 35 metus, per kuriuos jis ne tik atvedė komandą į čempionų titulą, tačiau visus tuos metus išlaikė komandą kaip vieną geriausių Olandijos komandų. Jack Reynolds buvo daugiau nei treneris, jis prižiūrėjo ir visos komandos veiklą. Jo treniravimo sistemos buvo tokios sėkmingos, kad iki dabar yra naudojamos jaunimo programose, kurios yra itin gerbiamos Europiniame futbole.

Titulai

Futbolo komandos Olandijoje gali tik pavydėti titulų, kuriuos per visą istoriją yra iškovojęs Ajax klubas. Eredivisie lygą Ajax laimėjo net 34 kartus, vis tik net ir toks didus klubas turi stiprių konkurentų lygoje, kurie neleido nuo 2013-14 metų sezono nelaimėti lygos nei karto. 2018-2019 metais, komanda susigrąžino čempionų titulą. Šio klubo sėkmės turnyruose gali pavydėti ne tik Olandijos klubai, bet ir Europos. UEFA Čempionų lygą komanda laimėjo 4 kartus, o įspūdinga yra tai, kad čempionais jie tapo net tris kartus iš eilės.

Akademija

Futbolo klubas turi itin didelį pripažinimą dėl savo jaunimo akademijos. Akademijoje yra užaugę visame pasaulyje gerai žinomi futbolininkai. Edwin van der Sar, Dennis Bergkamp, Rafael van der Vaart, Patrick Kluivert, Wesley Sneijder, Nigel de Jong. 2011 metais klubas atidarė savo pirmą akademiją už Olandijos ribų. Suderinus sąlygas su partneriais Graikijoje buvo įkurta Ajax Hellas jaunimo akademija, kurios treniravimosi būstinė yra Korfu saloje. Iš viso yra 15 akademijų visoje Graikijoje bei Kipre.

Stadionas

Futbolo varžybos vyksta stadione, kuriame telpa beveik 55 tūkst. žmonių. Pastatytas jis buvo per tris metus, o atidarytas 1995 metais. Statybos Olandijos čempionams kainavo 140 milijonų eurų. Ajax futbolo rungtynės nėra vienintelės, kurios yra žaidžiamos šiame stadione. Olandijos futbolo rinktinė čia irgi žaidžia tam tikras rungtynes, o nuo 1997 iki 2007 stadione žaidė Amsterdamo Admirals amerikietiško futbolo komanda. Stadione vyksta ir koncertai, kurių metų susirenka net iki 68 tūkst. žiūrovų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *