Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

1880 metais Šv. Marko bažnyčia suformavo futbolo klubą, kuris vėliau tapo gerai žinoma Manchester City FC komanda. 1887 metais, komanda tapo Ardwick AFC ir persikėlė į Hyde Road stadioną, kuriame tilpo net 40 tūkst. žiūvorų. 1892 metais, buvo įkurta antra lyga, o Adwick AFC buvo viena iš lygos įkūrėjų. 1894 metais komanda tapo Manchester City FC su tikslu reprezentuoti visą miestą. 1904 metais komandos futbolininkai iškovojo pirmą trofėjų – FA taurę.

Manchester City FC komanda

1920 – 1940

1923 metais, komandos stadioną sunaikino ugnis, futbolo komandos naujais namais tapo Maine Road stadionas, kuriame telpa net 85 tūkst. žiūrovų. 1928 metais buvo laimėta antra lyga ir iškovotas kelialapis į Premier league. 1934 metais FA taurės finale nugalėta Portsmouth komanda leido komandai būti čempionais, tai pačiais metais stadione susirinko rekordinis žiūrovų skaičius, daugiau nei 84 tūkst. futbolo sirgalių palaikė komandą prieš Stoke City. 1936-37 metais, komanda pirmą kartą tapo aukščiausios lygos čempionais.

Antras divizionas

Mančesterio komanda neturėjo tokios sėkmės, kuria gali pasigirti kitas klubas iš Mančesterio, tačiau komanda niekada nepasidavė ir kovojo. Pirma lyga atrodė, kad jau pasiekta, tačiau joje nepavykus išsilaikyti, vėl krisdavo į antrą lygą. Taip metai iš metų mėtoma komanda, antrą lygą yra laimėjusi net 7 kartus. Paskutinį kartą laimėjo 2001-02m. sezone.

Investicijos

2007 metais klubas neturėjo stabilių finansų, o tai ypač svarbu norint siekti aukščiausių tikslų futbole. 2008 metais, The Abu Dhabi United Group tapo komandos savininkais. Investicijos, kurios buvo dedamos į komandą pasijautė nuo pirmų dienų. Robinho persikėlimas į komandą iš Real Madrid tuo metu buvo brangiausias Anglijos istorijoje.  2010 metais pirmos investicijos atsipirko tuo, kad buvo užimta 5 vieta lygoje, o kitą sezoną futbolo varžybos persikels dar į Europos taurę.

Futbolo rungtynės Mančesteryje pakilo į naują lygį, kai dedami pinigai į komandos sėkmę pradėjo vilioti garsiausius futbolininkus. Komandą kiekvienais metais papildydavo vis naujas ir gerai žinomas žaidėjas. S. Aguero, Fernandinho, E. Mangala, Kevin de Bruyne, J. Stones, L. Sane, G. Jesus, A. Laporte, B. Mendy, K. Walker, B. Silva, Ederson, R. Mahrez ir paskutiniai papildymai už 65 bei 70 mln. eurų J. Concelo su Rodri.

Pergalės

Begales pinigų investavę į komandos sudėti, vadovai sulaukė pergalių ir dominavimo Anglijos futbolo. Premier lygą komanda laimėjo du kartus iš eilės 2017-18 ir 2018-19 metais, futbolo klubas yra favoritas laimėti lygą ir trečią kartą iš eilės. Lygos čempionais komanda tapo ir 2011-12, 2013-14. Anglijoje laimimos ir taurės demonstruoja itin gilią sudėtį ir koncentraciją ties visais turnyrais. Didžiausia pergalė šiuo metu komandai būtų iškovota UEFA Čempionų lyga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *