Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

Mančesterio futbolo klubas suformuotas buvo 1878 metais. Pirmasis komandos pavadinimas buvo Newton Heath LYR, komandos atstovai buvo geležinkelio darbuotojai, o futbolo rungtynės buvo žaidžiamos prieš kitus geležinkelio departamentus bei įmones. 1888 metais, kai buvo įkurta futbolo lyga, Manchester United FC nesijautė gera varžytis tokiame lygyje, todėl laukė iki 1892 metų, kol pirmą kartą debiutavo lygoje. Po dviejų sezonų lygoje, komandos futbolininkai iškrito į antrą lygą.

Manchester-United-FC-komanda.

20 amžių komanda pasitiko su finansinėmis problemomis ir atrodė, jog futbolo komandos laukia išnykimas, tačiau tada pagalbos ranką ištiesė alaus daryklos savininkas John Henry Davies. Jam prisijungus prie komandos vadovybės, buvo keičiamas pavadinimas, tarp variantų buvo Manchester Center ir Manchester Celtic, abu pavadinimai buvo atmesti, tad legendinis klubas 1902 metais tapo Manchester United FC.

Pirmosios pergalės

Kai komanda pakeitė pavadinimą ir turėjo stabilius finansus, visa koncentracija buvo dėdama į sėkmę žaidime. 1903-04 ir 1904-05 metų sezonuose komanda užėmė trečią vietą antroje lygoje, o kitame sezone pavyko užimti antrą vietą, kuri suteikė galimybę persikelti į aukščiausią Anglijos futbolo lygą. 1907-08 metais komandai pavyko laimėti savo pirmą titulą, komandos žaidėjai tapo Premier League čempionais. 1908 laimėjo FA Community Shield, o dar tame pačiame sezone ir FA Taurę. Pirma lyga  1910-11 metais buvo laimėta antrą kartą.

Alex Ferguson

Komandos legenda atvyko 1986 metais, o komanda liko 11 vietoje lygoje. Kitas sezonas jau buvo geresnis, užimta antra vieta, tačiau dar kitame sezone, komanda vėl grįžo į 11 vietą, kas kėlė nerimą dėl Fergusono ir prasidėjo kalbos apie trenerio keitimą. 1990 metų FA taurės finalinės rungtynės, kurios buvo laimėtos, išsaugojo trenerio karjerą Mančesterio klube. 1993 metais, komanda vėl galėjo džiaugtis būdami Premier lygos čempionais, paskutinį kartą tai padaryti buvo pavykę tik 1967 metais.

1998-99 metų sezonas yra itin įsimenantis komandos istorijoje. Mančesterio tapo pirma komanda laimėjusi tris titulus per vieną sezoną. Premier lyga, FA Taurė ir UEFA Čempionų lyga. Įdomu tai, kad Čempionų lygos finale komanda rungtynių pabaigoje pralaiminėjo 1-0. T.Sheringham ir Ole Gunnar Solskjaer įvarčiai leido džiaugtis viena iš dramatiškiausių pergalių komandos istorijoje. Kai 2008 metais buvo parduotas C.Ronaldo, komanda nieko nebelaimėjo, o Ferguson pasitraukęs iš treniravimo liko komandos vadovybėje.

Titulai

Komandos trofėjų lentyna sužavėtų ne tik futbolo sirgalių, tačiau ir kitų komandų vadovus. Aukščiausia Anglijos futbolos lyga buvo laimėta net 20 kartų, jokiai kitai komanda nėra pavykę padaryti to daugiau. UEFA Čempionų lyga laimėta tris kartus, paskutinį kartą laimėta 2007-08 metais, o 2016-17 metais komanda pirmą kartą laimėjo Europos taurę. FA taure Anglijoje komanda džiaugėsi 5 kartus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *