Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

fk-arsenal-fk

1886 metų pabaigoje grupė darbuotojų iš Woolwich Arsenalo ginkluotės fabriko nusprendė suformuoti futbolo komandą. Pirmos draugiškos rungtynės įvyko gruodžio 11 dieną, futbolo rungtynės buvo laimėtos net 6 – 0 prieš Eastern Wanderers. Po kurio laiko komanda pasivadino Royal Arsenal FK. Dalis Nottingham Forest žaidėjų papildė Arsenalo komandą, kas leido turėti stabilią sudėtį.

fk-arsenalo-komanda

Po pirmo pasaulinio karo, pirmas divizionas prasiplėtė ir turėjo dvi laisvas vietas. Arsenal FK buvo viena iš komandų, kuri prisijungė į tuo metu aukščiausią Anglijos lygą. Pirmi šeši sezonai buvo praleisti lygoje be ypatingų pergalių, bet su stabiliu žaidimu ir be iškritimų iš lygos. Komandos vadovas Henry Norris norėjo siekti daugiau, todėl 1925 metais buvo pradėta ieškoti naujo komandos trenerio.

Wengero Era

1996 metais prie komandos vairo stojo Arsene Wenger. Tai buvo treneris ir komandos vadovas, kuris paliko pėdsaką ne tik komandos, bet ir viso futbolo istorijoje. Per 22 metus, kuriuos praleido komandoje, pasiekti rezultatai ir džiugino, ir kėlė neviltį. Vienas iš įsimintiniausių komandos pasirodymų buvo pasiektas 2003 – 04 metų sezone, kai komanda laimėjo Premier League nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo. Be pralaimėjimų komanda pradėjo ir kitą sezoną. Iš viso buvo sužaistos net 49 rungtynės be pralaimėjimų, o tai yra lygos rekordas.

Prie komandos sėkmės prisidėjo ir tokie žaidėjai kaip Patrick Vieira, G. Silva, K. Toure, Robin van Persie, J. Lehman. Ryškiausia žvaigžde buvo T. Henry, kuris laikomas vienu iš geriausių žaidėjų istorijoje. Jokie komandos futbolininkai neprilygsta prancūzui įvarčių skaičiumi. Jis yra pirmas komandos istorijoje, savo sąskaitoje turintis 228 įvarčius. A. Wenger eroje tris kartus buvo laimėta lyga ir 14 įvairių lygos taurių.

Titulai

Komandos trofėjų lentyna pildosi tik titulais, kurie nesusilaukia didelio pripažinimo Anglijoje. Komandai futbolo varžybos taurėse sėkmingos, kas leidžia kartas nuo karto jas laimėti, tačiau aukščiausia Anglijos lyga paskutinį kartą laimėta 2003 – 04 metų sezone, o apie rezultatus Europoje nėra net ką kalbėti. 2018 – 19 metų sezone, buvo proga nutraukti titulų badą, tačiau Europos lygos finale buvo pralaimėta kitai komandai iš Londono.

https://www.youtube.com/watch?v=B1E58W1EXBM

FK Arsenal dabartinė sudėtis

Šiuo metu Londono futbolo FK Arsenal komandos pagrindiniais žaidėjais ir pergalių ramsčiais bando tapti puolėjai Alexandre Lacazette ir iš Vokietijoje labai gerus rezultatus demonstravęs Pierre – Emerick Aubameyang. Vienas iš ryškiausių komandos žaidėjų Mesut Özil paskutiniu metu visiškai nepateisina į jį dėtų lūkesčių ir vis dažniau susilaukia kritikos iš komandos sirgalių. Komandą taip pat papildė jaunasis talentas Nicolas Pépé bei iš kitos Londono komandos atvykęs David Luiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *