Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

as-roma-fk

1927 metų vasarą Romoje susijungė trys klubai. Fortidudo – Pro Roma, FC di Roma ir Alba-Audace. Vėliau garbingai ši komanda buvo pavadinta AS Roma. Foschi, kuris ir organizavo komandų susijungimą, tapo pirmuoju klubo prezidentu. Jau pirmame klubo sezone komanda laimėjo pirmą titulą. Komandos žvaigždė buvo A. Ferraris, kuris vėliau su Italijos futbolo rinktine tapo ir pasaulio čempionu. Po pirmojo sezono prie komandos prisijungė futbolo legenda F. Bernardini.

as-romos-žaidėjai

Sunkieji laikai

Nors komandai sekėsi gerai, karas privedė komandą prie sunkių laikų. Komanda buvo be žaidėjų ir pirmą bei paskutinį kartą buvo iškritusi į žemesnę lygą. Tačiau, greitai sugrįžus į Serie A, gerų rezultatų teko dar palaukti. Per 10 metų komandos didžiausia pergalė buvo antra vieta Italijos pirmoje lygoje. Nuo 1960 metų vyko komandos atgimimas. Futbolo varžybos persikėlė į Europą, o rezultatai Italijoje pradėjo gerėti.

Titulai

Nors tai viena iš labiausiai žinomų Italijos komandų, trofėjų skaičiumi pasigirti ji tikrai negali. Pirma Italijos lyga laimėta vos tris kartus, paskutinį kartą tai pavyko padaryti 2000 – 01m. sezone. Europoje skambių pergalių išvis nėra, o 2017 – 18m. UEFA Čempionų lygos pusfinalis prieš Liverpoolį, buvo geriausias rezultatas nuo 1983 – 84m. sezono, kai Romos futbolininkai finale pralaimėjo tai pačiai komandai iš Liverpoolio.

Komandos legenda

Neabejotina komandos legenda yra Francesco Totti. Visą savo karjerą praleidęs Romoje, spėjo sužaisti 619 rungtynių ir įmušti 250 įvarčių. Pasižymėti jis spėjo ir nacionalinėje Italijos rinktinėje, kur per 58 rungtynes spėjo įmušti 9 įvarčius. Totti atstotavo ir visoms Italijos jaunimo rinktinėms. Paskutinės žaidėjo rungtynės buvo 2017 metais, kovo 28d., kai Roma, palaikoma savų žiūrovų, iškovojo sunkią pergalę prieš Genoa.

Stadionas

Roma kartu su Lazio klubu dalinasi tuo pačiu stadionu, kuris buvo atidarytas 1937 metais. Renovuotas bei praplėstas buvo tik po vieną kartą. Stadione telpa 70 tūkst. žiūrovų. Sostinėje esančiame stadione taip pat žaidžiamos nacionalinės Italijos regbio rinktinės rungtynės bei tam tikros futbolo rinktinės. 2007 metais įvyko šiek tiek vidinių pakeitimų, ypač stilistikoje. Stadionas buvo atnaujintas ir paruoštas 2009 metų UEFA Finalui.

Šiame stadione bus žaidžiamos ir 2020 Europos čempionato futbolo rungtynės. Italija yra viena iš 12 šalių, kuri organizuoja šį čempionatą, o nacionalinės futbolo komandos, kurios varžysis A grupėje, turės galimybę sužaisti stadione, kuris gyvuoja jau daugiau nei 80 metų. Stadione taip pat vyksta koncertai, kurių metu telpa net 75 tūkst. žiūrovų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *