Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

Tottenham Hotspur FC buvo įkurtas 1882 metais, rugsėjo 5 dieną. 11 mokinių grupė buvo Hotspur kriketo klubo nariais, o futbolo komandą įkūrė tam, kad galėtų žaisti žiemą, kai būna pertrauka nuo kriketo. Pradžioje rungtynės buvo žaidžiamos tarpusavyje, taip pat buvo keletas draugiškų rungtynių su kitais vietiniais klubais. Pirmas draugiškas rungtynes prieš Radicals komanda pralaimėjo 2 – 0.

Tottenham Hotspur futbolistai

1895 metais, gruodžio 20 dieną, komanda tapo profesionaliu klubu. Vasarą komanda gavo leidimą žaisti pirmo diviziono pietų lygoje. 1899 – 90 metais buvo iškovotas pirmas trofėjus. 1908 metais, komanda debiutavo kitoje Anglijos lygoje. Kelionė prasidėjo antroje lygoje, kuri jau pirmame sezone buvo laimėta. Pirma lyga nebuvo vieta, kur komanda užsibuvo – po kelių sezonų dėl užimtos paskutinės vietos ji buvo priversta keltis viena lyga žemiau.

Titulai

Komanda titulais pasigirti tikrai negali – didžiausios pergalės buvo iškovotos dar praeitame amžiuje. Pirmas divizionas, kuris dabar yra Premier league, buvo laimėtas tik du kartus. Tai padaryti pavyko 1950 – 51 ir 1960 – 61 sezonuose. FA taurę komanda laimėjo 8 kartus. Vienintelis trofėjus, kuriuo komanda gali pasidžiaugti šiame amžiuje yra 2007 – 08 metais iškovota lygos taurė. 2018 – 19 metų sezone, komanda turėjo galimybę iškovoti didžiausią trofėjų klubo istorijoje, tačiau UEFA Čempionų lygos finale buvo pralaimėta kitai komandai iš Anglijos.

Istorinis žygis

2018 – 19 metų sezone, Tottenham Hotspur FC buvo arčiausiai titulo, kuris būtų trofėjų lentynos puošmena. Nors komandos žaidimui koją kišo traumos, tai nesutrukdė išsigelbėti serijose prieš Manchester City bei Ajax futbolo klubus. Futbolo varžybos tą sezoną Londono klubui buvo sėkmingos kaip niekad. Įvarčiai krito paskutinėm minutėm, o pusfinalyje prieš Ajax, įvartis paskutinę sekundę leido džiaugtis patekimu į finalą.

Stadionas

2019 metais buvo atidarytas naujas stadionas, kurio statyba truko trejus metus. Visam projektas kainavo net 1 milijardą svarų sterlingų. Tačiau tai yra vienas iš naujausių ir išmaniausių stadionų pasaulyje. Stadione nėra galimybės atsiskaityti grynais, čia įsikūrę daugybė barų ir parduotuvių. Prie aikštės yra didžiulis ekranas, kuriame galima matyti svarbiausius rungtynių momentus. Futbolo rungtynės nėra vienintelės, kurios čia bus organizuojamos. Čia svečiuosis ir futbolo komandos iš NFL.

Dabartinė sudėtis

Šiuo metu pagrindiniai žaidėjai, kurie gina Londono komandos garbę yra vartininkas Hugo Lloris, gynėjai Danny Rose, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen. Komandoje yra ir geriausias Pietų Korėjos žaidėjas Heung-Min Son. Harry Winks, Harry Kane, Eric Dier, Dele Alli yra futbolininkai, kurie žaidžia ir Anglijos nacionalinėje rinktinėje. Yra žaidėjų, kurie žaidžia ir kitų šalių rinktinėse – vienas iš jų, Christian Eriksen, yra Danijos rinktinės žvaigždė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *