Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

londono-chelsea-klubas

1905 metais, kovo 10 dieną buvo įkurtas dar vienas futbolo klubas Londone. Kai milijonierius Gus Mears įsigijo Stamford Bridge stadioną, jo tikslas buvo, kad jame žaistų futbolo komanda. Jis bandė susitarti su Fullham, tačiau sandoriui neįvykus buvo nuspręsta įkurti naują komandą. Tarp variantų buvo Kensington FC, Stamford Bridge FC ir London FC. Vis tik lemiamu pasirinkimu tapo Chelsea FC. John Tait Robertson buvo pirmasis žaidžiantysis komandos treneris.

chelsea-fc-futbolo-klubas

Pirmos draugiškos futbolo rungtynės įvyko prieš Liverpool FC. Debiutas buvo saldus, komanda pasiekė pergalę net 4 – 0. Komanda greitai pradėjo demonstruoti gerą žaidimą, palaikymas irgi didėjo su kiekviena diena, o 1906 metais rungtynes prieš Manchester United stebėjo net 67 tūkst. žiūrovų. Pirma lyga buvo pasiekta 1907 metais, o pirmi derliai prieš Arsenal FC ir Tottenham Hotspur buvo pergalingi.

Ankstyvoji sėkmė

Nors komanda gyvavo tik penkis metus, ji jau buvo didžiausia komanda Londone. Gaila, bet komandos sėkme pasidžiaugti nebegalėjo jos įkūrėjęs Gus Mears, kuris mirė 1912 metais. Dėl komandos padaręs viską, jis suteikė futbolo klubui galimybę augti labai sėkmingai. 1912 – 13 metais į Chelsea FC rungtynes rinkosi daugiausiai žiūrovų visoje Anglijoje, vidutiniškai po 32 tūkst. žiūrovų. Kitame sezone buvo pasiektas dar geresnis rezultatas, rinkosi apie 38 tūkst. žiūrovų.

Geri komandos rezultatai bei puikus palaikymas leido uždirbti daug pinigų, kurie buvo investuojami į žaidėjus. Garsūs Anglijos futbolininkai pradėjo rinktis Londono klube. Vienas iš jų yra legendinis Anglijos centro puolėjas Vivian Woodward. Įdomu tai, kad kai Chelsea FC pradėjo pirkti žaidėjus sezono gale. Buvo įvesta nauja taisyklė, kuri šiai dienai yra visiems gerai žinoma – sukurta data, po kurios nebegalima įsigyti žaidėjų.

Titulai

Nors komanda nuo pat įsikūrimo pradžios išsiskyrė savo populiarumu, svarbiausių titulų reikėjo laukti labai ilgai. Pirmą kartą Premier League buvo laimėta 1954 – 55 metais, antrą kartą tai padaryti pavyko tik 2004 – 05 metų sezone. Iš viso aukščiausią Anglijos lygą komanda laimėjo 6 kartus. Europoje iškovotos taurės irgi tik šiame amžiuje. UEFA Čempionų lyga laimėta 2011 – 12 metais, o Europos taurė 2012 – 13 ir 2018 – 19 metais.

Geriausi žaidėjai

Komandos istorijoje galime rasti ne vieną gerai žinomą futbolininką. 1969 – 1980 metais, Londono futbolo komandos vedliais buvo David Webb, John Hollins, Ray Wilkins. Nuo 2000 metų, kai komanda pasiekė didžiausias pergales, komandos pagrindiniai žaidėjai buvo J. Terry, F. Lampard, J. Cole. Futbolo varžybos, kuriose D. Drogba mušė pergalingus įvarčius dar dabar yra įvardijamos kaip vienos įspūdingiausių komandos istorijoje. Paskutinis žaidėjas, kuris paliko ryškų pėdsaką komandoje, buvo E. Hazard.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *