Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

UEFA Europos futbolo čempionatas

UEFA-Europos-futbolo-cempionatas-taure

Pirmasis UEFA Europos futbolo čempionatas vyko 1960 metais. Jame kovėsi septyniolika komandų. Laimėtojais buvo išrinkta Sovietų Sąjunga, kuri įveikė priešininkę Jugoslaviją 2 – 1 rezultatu. Ispanija atsisakė žaisti su Sovietų Sąjunga dar ketvirtfinalyje dėl tuo metu vyravusių dviejų politinių protestų. Pirmajame UEFA Europos čempionate nedalyvavo Anglijos, Nyderlandų, Vakarų Vokietijos ir Italijos futbolo komandos.

europos futbolo čempionatas 2020

Pirmasis UEFA Europos futbolo čempionatas

1927 metais pirmą kartą Europos futbolo čempionato idėją pasiūlė Prancūzijos futbolo federacijos generalinis sekretorius Henri Delaunay. Tačiau, čempionato idėja pavirto realybe tik po daugiau nei dvidešimties metų, prabėgus trims metams po jo mirties. Tam, kad būtų pagerbtas Henri Delaunay vardas, taurė yra pavadinta jo garbei.

Laimėjusios šalys

Iki šios dienos jau yra įvykę net penkiolika UEFA Europos futbolo čempionatai. Per visą šį laiką čempionais tapo dešimt skirtingų šalių futbolo komandų. Sovietų Sąjunga, Italija, Čekoslovakija, Nyderlandai, Danija, Graikija ir Portugalija yra tapę čempionais po vieną kartą. Tačiau, yra ir tokių šalių, kurios šiuo titulu mėgavosi net po kelis kartus. Vokietija ir Ispanija čempionų vardu džiaugėsi tris kartus, o Prancūzija – du.

Patekimo procesas

Tam, kad komandos patektų į Europos futbolo čempionatą, jos turi praeiti atrankos procesą. Atrankos varžybose gali dalyvauti tos šalys, kurių futbolo federacijos yra UEFA dalis. Ta šalis, kurioje vyksta UEFA Europos futbolo čempionatas, į jį patenka automatiškai – tai reiškia, kad joms nereikia dalyvauti atrankinėse varžybose.

Šalys, kuriose vyko UEFA Europos futbolo čempionatas

Kiekvienais metais čempionatas vyksta skirtingoje šalyje. Iki šios dienos, Europos futbolo čempionatas jau tris kartus vyko Prancūzijoje, du kartus Italijoje ir Belgijoje, po vieną kartą Vokietijoje ir Vakarų Vokietijoje, o taip pat po kartą Lenkijoje/Ukrainoje, Švedijoje, Ispanijoje.

futbolo-aikštė

UEFA Europos futbolo čempionatas 2020

2020 metais birželio 12 – liepos 12 dienomis vyks renginys, kurio nepraleidžia nei vienas futbolo sirgalius. Renginys nėra toks didelis, kaip Pasaulio futbolo čempionatas, kuris pritraukią milijardus žmonių dėmesio, tačiau Europos futbolas yra labai aukštame lygyje, Europos futbolo rinktinės dažnai būna ir Pasaulio čempionatuose favoritės, todėl kaip visada galima laukti labai aukšto ir kokybiško renginio.

2020 Europos Čempionato Formatas

Formatas šį kartą gali nustebinti ne vieną, tačiau ši naujovė leis pamatyti aukščiausio lygio futbolą įvairiuose Europos kampeliuose. Futbolo rungtynės, nuo grupės iki finalinių etapų vyks net dvylikoje skirtingų šalių, o pusfinaliai bei finalas vyks legendiniame Wembley stadione, Londone. Stadione telpa net 90 tūkst. žiūrovų ir bus didžiausias tarp visų 12 stadionų čempionate.

Naujas čempionato formatas susilaukė neigiamų komentarų, tačiau tam yra labai aiškus paaiškinimas. Kuo toliau, tuo labiau šalys vengia tokių didelių renginių, kadangi istorija rodo, jog jie dažnai neatsiperka. Ypač tose šalyse, kurios neturi pilnai įrengtos infrastruktūros, po čempionatų ji būna nebeišnaudojama ir apleista. Šis naujas formatas suteikia galimybę išleidus mažiau pinigų, uždirbti minimaliai iš turistų, bet neįklimpti į dideles skolas po čempionato.

Šalys, kuriose vyks čempionatas

19 šalių dalyvavo procese ir išreiškė norą prisidėti prie čempionato rengimo, vis tik galimybė buvo suteikta ne visoms. Didžiausias stadionas, kuris buvo atmestas yra Velse – Cardiff stadione telpa net 75 tūkst. žmonių. Atsisakyta buvo ir Makedonijos, Švedijos, Izraelio, Bulgarijos ir Baltarusijos. Čempionato rungtynes galima bus stebėti šiose šalyse: Azerbaidžane, Belgijoje, Danijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Italijoje, Olandijoje, Airijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Škotijoje ir Ispanijoje.

futbolo-teisėjas

Čempionato plėtra

2012 metais UEFA pranešė, kad 2020 metų Europos čempionato dalyvių skaičius bus padidintas iki 24 komandų, o viso bus sužaistos 51 rungtynės čempionate. Kaip žinome, anksčiau čempionato šeimininkė gaudavo vietą čempionate. Tačiau, šį kartą visoms joms reikės išsikovoti vietą per atrankos etapus, kadangi vienos šeimininkės čempionate nėra. Tad yra tikimybė, jog šalis, kuriame vyks rungtynės, čempionate nedalyvaus.

More Stories

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *