Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

Zlatanas Ibrahimovičius ir Paris Saint-Germain

paris-saint-germain

Paryžius – vienas klasiškiausių miestų pasaulyje, kuris atrodo turi viską – madą, meną, romantiką, tačiau kalbant apie futbolą miestas neturi vieno iškilmingiausio titulo futbolo istorijoje – UEFA čempionų lygos trofėjaus. Populiariausia Ligue-1 komanda, žinoma, Paris Saint-Germain, na o žaidėjas – Zlatanas Ibrahimovičius.

zlatanas-ibrahimovicius

Paris Saint – Germain klubo raida

Paris Saint-Germain klubas įsteigtas 1970 metais, kai Paryžiaus futbolo klubas susijungė su „Stade Saint – Germanois ir tapo vienu – Paris „Saint – Germain“. Pirmasis PSG gelbėtojas buvo madų dizaineris Daniel Heckter, kuris padėjo Paryžiaus klubui pakilti iš trečiojo diviziono į pagrindinę Prancūzijos futbolo lygą 1974 metais. Tais pačiais metais klubas persikėlė į „Parc des Princes“ stadioną, kuris talpina kiek daugiau nei 47 tūkst. žiūrovų. Daniel Heckter buvo nušalintas visiems laikams dėl sukčiavimo, tačiau jo pirminis indėlis nutiesė kelią klubui į sėkmę.

Sekantis klubo pakilimas įvyko 1990 metais, kai Prancūzijos televizijos kanalas „Canal+“ investavo į klubą. Žinoma, to užteko susikrauti pergalių kraitį ir laimėti ne vieną ir ne du trofėjus. Po sėkmingo dešimtmečio klubas vis dažniau susidurdavo su sunkumais ir trofėjai vis rečiau pasiekdavo komandos rūbines. Nuo 1970 iki 2011 metų klubui pavyko iškovoti 16 trofėjų.

QSI – kataro sporto investicijos

2011 metais prie klubo prisijungė užsienio kapitalas – Kataro sporto investicijos. Jie tapo pagrindiniais klubo akcininkais ir perėmė valdžią į savo rankas. Didelės pinigų injekcijos padėjo prisivilioti garsiausius žaidėjus iš viso pasaulio. Kaip pasakė vienas žymiausių ir charizmatiškiausių žaidėjų pasaulyje Zlatanas Ibrahimovičius: „Su visa pagarba, kas įvyko prieš tai, bet kuomet Kataras perėmė šį klubą, tai patapo visiškai nauju projektu. Su tokiomis investicijomis, Katarui nėra limitų – jie darys tai kol pasieks savo ir laimės UEFA čempionų lygos trofėjų, su manimi ar be manęs“, – sakė tuometinis komandos narys Z. Ibrahimovičius.

Kuomet QSI perėmė kontrolę buvo aišku, kad bus perkami, tiek patyrę žaidėjai, tiek jaunieji talentai. Pirmasis buvo atakuojantis saugas – Javier Pastore. Šį žaidėją iš Italijos klubo „Palermo“ PSG nupirko už 42 mln. eurų. Tai buvo tik apšilimas prieš tikrąjį „apsipirkinėjimą“ 2012 – 2013 metų sezonui. Klubas išleido daugiau, kaip 150 mln. eurų ir prie klubo prisijungė tokios žvaigždės, kaip: Z. Ibrahimovičius, Thiago Silva, D. Beckhamas, Lucas Moura ar E. Lavezzi. PSG vienu metu priklausė ir brangiausio gynėjo titulas už kurį sumokėjo 49,5 mln. eurų įsigydami David Luiz iš Londono „Chelsea“ klubo. Brangiausias pirkiniais, tiek klubo istorijoje, tiek pasaulyje tapo Neymar, už kurį sumokėjo 222 mln. eurų. Kitas vienas greičiausių ir talentingiausių žaidėjų pasaulyje, tuo metu būdamas vos 18 metų, Kylian Mbappe, kurio vertė siekė 180 mln. eurų. 2017 – 2019 metų laikotarpiu klubas išleido beveik pusę milijardo eurų, o tai ypatingai paskatino pralaimėta Prancūzijos taurė 2016/2017 metų sezone.

Prancūzijos gigantas

Prancūzijoje turime vieną klubą, kuris išsiskiria savo kapitalu ir žinomiausių žaidėjų pavardėmis – PSG ir tai neramina kitus Prancūzijos klubus. Kitos šalys turi savo garsius klubus, kurių lygoje yra bent 2 arba 3. Šie klubai eilę metų kovoja vienas prieš kitą ir tokia konkurencija atrodo natūrali. Pažvelgus į Anglijos „Premier“ lygą rasime bent 5 klubus vertus čempionų vardo, kurie taip pat turi didelį kapitalą, patirtį ir garsiausius žaidėjus. Prancūzijoje susiduriame su vienvaldžiais lyderiais – PSG. Galime susidaryti įspūdį, kad klubas turi vieną svarbų tikslą – laimėti UEFA čempionų lygos titulą, o Prancūzijos taurės ir taip ranka pasiekiamos dėl konkurencijos trūkumo.

More Stories

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *