Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

Dortmundo Borussia BVB

dortmund-borusia

Dortmundo Borussia – klubas įsikūręs Dortumundo mieste, Vokietijos vakarinėje pusėje. Klubas dalyvauja Vokietijos „Bundesliga“ lygoje. 1909 m. buvo pradėtas klubo vystymas ir galiausiai 1912 m. vasarą iširus 3 lygos klubams buvo nuspręsta sujungti pajėgas ir galutinai įtvirtinti komandą. Tuometinės komandos „Britania“ apranga buvo geltonai juoda ir nuo tada buvo nuspręsta, kad BVB bus geltonai juoda. 1947 m. atidarytas komandos stadionas – „Signal Iduna Park“, kuris talpina apie 81 tūkstantį žiūrovų.

dortmundo-borusia-komanda

Komandos vadovai

Du įsimintiniausi komandos vadovai yra Ottmar Hitzfeld ir Jürgen Klopp. Taip sutapo, kad tiek Hitzfeld savo laiku, tiek Klopp prie komandos vairo prisijungė, kuomet klubas patyrė didelius nuosmukius.

  • Šveicaro Hitzfeld prisijungimas prie komandos 1991 metais pasuko komandą teisinga linkme. Per 6 metų laikotarpį jam su komanda pavyko iškovoti Bundesliga 2 kartus – 1994, 1995 metais ir vieną reikšmingiausių titulų Europoje – UEFA čempionų lygą 1997 metais.

  • Jürgen Klopp savo ruožtu prie komandos prisijungė 2008 metais, kai buvo pastebėtas dėl savo darbų kitoje „Bundesliga“ komadoje „Mainz“. Jürgen, kaip ir buvęs komandos vadovas Ottmar iškovojo 2 „Bundesliga“ titulus iš eilės – 2010 ir 2011 metais. Pastarieji metai buvo itin sėkmingi, nes Dortmundo Borussia pasiekė lygos rekordą pagal iškovotus taškus ir tuo pačiu iškovojo DFB-Pokal taurę, kurią paskutinį kartą laimėjo tik 1988 metais. Tai buvo pirmasis kartas klubo istorijoje, kai iškovojamos dvi Vokietijos lygos taurės tais pačiais metais. Klubą paliko 2014 – 2015 metų sezoną persikeldamas į Anglijos Liverpool FC komandą.

Ilgamečiai konkurentai

Galima pradėti nuo geriausiai žinomo klubo priešo – FC Bayern Munich. Tokį vaizdą susidarome dėl ilgametės konkurencijos ir varžymosi dėl „Bundesliga“ pagrindinio titulo ir tai jog abu klubai dažniausiai sutinkami UEFA čempionų lygos atkrintamosiose varžybose. Šios dvi komandos pastaruosius 10 metų laikomos favoritėmis Vokietijos stipriausioje lygoje. Tačiau ne kiekvienas žino, kad aršiausias BVB priešas yra FC „Schalke“. Šie du klubai yra stipriausi Vokietijos Ruhr regiono atstovai, todėl nuo seno jų susitikimas vadinamas „Revier“ derbiu. Vienas sensacingiausių susitikimų iš daugelio įvyko 1969 metais, kai fanai po įmušto įvarčio išbėgo į aikštelę. Tokius veiksmus buvo bandyta tramdyti šunų pagalba ir netikėtai per visą sąmyšį buvo apkandžioti du FC „Schalke“ komandos žaidėjai. Nuo to laiko, „Revier“ derbis dar labiau paaštrėjo, o rungtynės vykdomos su didesne apsauga.

Statistika

Borussia Dortmund yra sužaidusi 55 aukščiausios Vokietijos lygos sezonus per savo istoriją. Komandos pasiekti titulai:

  • 3 Vokietijos nacionalinius titulus (prieš įkuriant „Bundesliga“);

  • 5 Bundesliga titulus;

  • 4 DFB-Pokal titulus;

  • 1 kartą tapo UEFA čempionų lygos nugalėtojais;

  • 1 Europos taurės laimėtų taurę (1965-66 m.)

Daugiausiai įvarčių įmušę žaidėjai:

  • Alfred Preißler – 175 įvarčiai (prieš “Bundesliga” susikūrimą);

  • Michael Zorc – 159 įvarčiai “Bundesligoje”

  • Manfred Burgsmüller – 158 įvarčiai “Bundesligoje”

More Stories

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *