Golas2017.lt

Viskas, ką būtina žinoti tikram futbolo fanui

futbolo-naujienos

Prabėgus dviem mėnesiams nuo nacionalinių čempionatų pradžios, atėjo metas apžvelgti įvykius, padėtis turnyrinėse lentelėse ir čempioniškas tendencijas. Taigi kokios pačios įdomiausios futbolo naujienos vėl sukrėtė futbolo entuziastų pasaulį?

anglijos-futbolo-naujienos

Anglija

Taigi, kokios futbolo naujienos lydėjo anglijos klubus? Atsiskyrusi nuo Europos Sąjungos ir atsisakiusi tradicinių matavimo vienetų, šalis lieka ištikima tendencijomis „Priemier“ futbolo lygoje. Visoms komandoms sužaidus po 8 rungtynes lyderių fronte nieko naujo. Kiek įdomesnis akcentas – jos didenybė gynyba. Lyderių grupę pradeda Londono „Chelsea“ turintys 19 taškų ir praleidę vos 3 įvarčius. Antri – „Liverpool“, turintys 18 taškų ir praleidę 6 įvarčius. Treti – „Man City“ su 17 taškų ir 3 praleistais įvarčiais. Galima prisiminti seną tiesą, jog rungtynės nuo gynybos nėra žavios sirgaliams, bet laimi čempionatus. Tiesa, čempioną prognozuoti dar anksti, nes šiandien pirmąją ir šeštąją vietas skiria vos 5 taškai. Čempionato netikėtumas –„Man United“ klubas.

Daug pinigų investavę ir susigrąžinę legendinį C. Ronaldo, klubas kabo vos 6 vietoje. Šeštadienį Ole Gunnaro Solskjaero auklėtiniai išvykoje rezultatu 2:4 turėjo pripažinti „Leicester“ pranašumą. O toliau dar blogiau (gali būti). Trečiadienį Čempionų lygoje jų laukia rungtynės su „Atalantos“ vienuolike, o sekmadienį – su „Liverpool“. Klubo fanai nėra iš tų, kurie komandą palaiko ir pergalėse, ir pralaimėjimuose. Miesto policija jau yra įspėta dėl galimo fanų protesto prieš klubo vadovus. Gegužės mėnesį fanai jau padarė gėdos savo klubui, įsiverždami į aikštę būtent prieš rungtynes su „Liverpool“.

Tuo tarpu, kaip skelbia dienraštis „The Athletic“, nepaisant blogų rezultatų, Mančesterio klubas išreiškė pilną pasitikėjimą treneriu Gunnaru Solskajaeru. Nors „Man Utd“ per paskutines sužaistas penkerias rungtynes visuose turnyruose iškovojo vos vieną pergalę, treneris lieka savo poste.

vokietijos-futbolas

Vokietija

Sužaista 8 turai ir Bundeslygoje šeimininkas tas pats – Miuncheno „Baeyrn“ klubas. 8 ture susitiko pirmos ir antros vietos savininkai. Čia Miuncheno „Bayern“ net 5:1 išvykoje įveikė Leverkuzeno „Bayer“ ekipą. Mačo likimą nulėmė „bavarai“ jau pirmame kėlinyje pelnydami visus 5 įvarčius. Čempionate pirmauja „Bayern“ turintis 19 taškų, vienu tašku atsilieka Dortmundo „Borussia“, treti – Leverkuzeno futbolininkai turintys 16 taškų.

Ispanija

„Barselona“ be L. Messio – ne „Barselona“. Ilgamečiam katalonų simboliui palikus komandą, jos reikalai nesiklosto puikiai. Finansiniai nesklandumai viena, o nesėkmės aikštelėje kita. Tiesa, paskutiniame ture „Barsos“ ekipa iškovojo ketvirtąją pergalę „La Ligos“ sezone – katalonai namuose 3:1 palaužė „Valencia“ ekipą. Nors jau 5-ają minutę praleidę įvartį, katalonai buvo tarp atsiliekančių, bet savo žodį tarė grįžęs Ansu Fati. Įmuštas įvartis ir išprovokuotas 11 metrų baudinys buvo pagrindiniai postūmiai Barselonos pergalei pasiekti. Pergalė rezultatu 3–1 ir kaip keistai tai beskambėtų – „Barselona“ pakilo į 7-ąją turnyro lentelės vietą.

Iš kitos pusės, „Barselonos“ komandai sezoną laidoti tikrai labai anksti, nes turnyro lentelėje yra labai ankšta. Nuo pirmoje vietoje esančio „Real Sociedad“ juos skiria vos 5 taškai. Real Sociedad“ turi 20 taškų. Po 17 turi net keturios komandos: Madrido „Real“, „Sevilija“, Madrido „Atletico“, „Osasuna“. Jei „Mesio laikais“ komanda garsėjo kaip įvarčių mašina, tai dabar per 8 sužaistas rungtynes gali pasigirti vos 14 įvarčių. Tuo tarpu oponentas „El Clasike“ Madrido „Real“ yra įmušęs 22 įvarčius.

Italija

Vienas iš seniausių Italijos klubų Turino „Juventus“ arba „senoji senjora“ įklimpo daug rimčiau nei Ispanų „Barselona“. Taip, po šio savaitgalio antraštės skambėjo gražiai: Turino „Juventus“ iškovojo jau ketvirtąją pergalę iš eilės „Serie A“ pirmenybėse. Nugalėta „AS Roma“ rezultatu 1–0. Bet dabar „Juventus“ komanda užima vos 7 vietą ir po 8 turų yra iškovojusi vos 14 taškų. Čempionate stulbinantį rezultatą rodo „Napoli“ klubas laimėjęs visas rungtynes ir turintis įvarčių santykį 19–3. AC „Milan“ komanda turi 22 taškus, todėl artimiausiu metu, stulbinančius rezultatus rodančias „Napoli“ ir „Milano“ komandas pavyti bus per sunku. Štai tokios futbolo naujienos Italijoje.

naujienos-italijos-futbole

Įdomybės šiomis savaitėmis

Kokios gi dar įdomios futbolo naujienos nustebino šio sporto gerbėjus?

Sunegalavęs sirgalius

Šio sekmadienio Anglijos „Priemier“ lygos rungtynėse tarp „Tottenham“ ir „Newcastle“ komandų, 40-ąją minutę St. James Parke vieną iš rungtynių žiūrovų ištiko rimtos širdies problemos. Nors futbolininkai yra maksimaliai susikaupę aikštelėje, „Tottenham“ futbolininkas buvo budrus ir už jos ribų. Šį įvykį pamatęs S. Reguilonas atkreipė teisėjo, Andre Marrinerio dėmesį. Ekipos draugas E. Dieris paprašė, jog būtų panaudotas defribiliatorius, kurį turėjo vienas iš gydytojų. Futbolininkų ir gydytojo dėka, sirgalius yra sveikas ir stabilios būklės.

Įsiutęs vartininkas

Aukščiausioje Šiaurės Airijos futbolo lygoje „Glentoran“ klubo vartininkas Aaronas McCarey taip įsiuto ant komandos gynėjo Bobby Burnso, kad nusprendė jam trenkti. Po gynėjo padarytos klaidos varžovų komanda „Coleraine“ įmušė įvartį, o vartininkas nubėgo tiesiai prie komandos draugo ir trenkė jam. Rezultate – vartininkas išvarytas iš aikštelės, komanda liko mažumoje. Abu žaidėjai vėliau susitaikė pripažinę savo klaidas.

Lūžtančios tribūnos

Dėl galimai lūžtančių tribūnų, žiūrovai nejaukiai jausdavosi tuometiniame Dariaus ir Girėno stadione Kaune. Kai viršuje sirgaliai judėdavo, apačioje sėdintiems matėsi stipriai judančios konstrukcijos. Laimei, nelaimės buvo išvengta, o Kaunas turės naują stadioną. Kiek kitaip buvo Nyderlandų futbolo lygos rungtynėse tarp „Vitesse“ ir „NEC Nijmegen“ komandų. Pergalę rezultatu 1-0 iškovojo šeimininkai. Po šios pergalės futbolininkai pribėgo prie ištikimiausios sirgalių grupės pasidžiaugti. Susikabinę sirgaliai tol šokinėjo kartu su futbolininkais, kol neatlaikiusi krūvio įlūžo dalis tribūnos. Visa laimė, kad veiksmas buvo lėtas ir nė vienas sirgalius nenukentėjo.

Įtartinas džiaugsmas

Kartais praleidus įvartį, galima pasijuokti iš savęs. Veiksmas vyko antroje pagal pajėgumą Ukrainos futbolo lygoje. „Uzhhorod“ komanda namuose 2:0 įveikė „Kremin“ ekipą, o pastarojo klubo žaidėjas Vitalijus Boyko iškėlė rankas tarsi džiūgaudamas dėl praleisto įvarčio. Ukrainos futbolo federacija pradėjo tyrimą dėl galimai sutartų rungtynių, nors statymo rinkose nieko keisto nebuvo užfiksuota. Futbolininkas V. Boyko tikina, jog jokio džiaugsmo neparodė. Savo pasiaiškinime jis pažymėjo vieną įdomu akcentą, kad netgi dabartiniu metu komanda keliauja 20 valandų autobuse, todėl apie varžovų įmuštą įvartį ir džiaugsmą nebuvo nei kalbos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *